Podejmij wakacyjne wyzwanie!

Uśmiechnięty machajacy ręką narysowany astronauta. Wokół niego napis Dzienniki Lemiady i gwiazdki.

Już w te wakacje zapraszamy wszystkich czytelników prozy Stanisława Lema do zabawy w ramach Lemiady – lemowej olimpiady! Sprawdź swoją wiedzę w bibliotecznym quizie. Przygotowaliśmy dla Was zagadki, a za udzielone prawidłowe odpowiedzi w naszej kosmicznej odysei po bibliotecznych filiach możecie zgarnąć niespodzianki.

Zasady

Do analogowej gry międzybibliotecznej zapraszamy osoby od 15 roku życia. Gra będzie trwała od 1 lipca do 31 sierpnia 2021. Warunkiem udziału jest posiadanie karty bibliotecznej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu wystawionej na swoje imię i nazwisko. Żeby wziąć udział w zabawie, należy odebrać kartę Dzienniki LEMiady 2021 z dowolnej z 37 otwartych filii MBP. Do bibliotek zapraszamy w czasie godzin ich funkcjonowania (obowiązują wakacyjne godziny otwarcia – już wkrótce więcej informacji).

W każdej filii będzie na czytelnika czekało pytanie quizowe dotyczące twórczości lub życia Stanisława Lema. Czytelnik będzie mógł pojechać do dowolnej liczby filii i w każdej odpowiedzieć na jedno pytanie, zbierając punkty na specjalnej karcie zadań. Za osiągnięte progi punktowe uczestnicy zabawy otrzymają drobne upominki lub większe niespodzianki (do wyczerpania zapasów).

Każdy Uczestnik:

• Otrzymuje kartę Dzienniki LEMiady 2021, w której zbiera pieczątki.
  • Podczas wizyty w dowolnej filii musi poprawnie odpowiedzieć na wylosowane pytanie. Za poprawną odpowiedź otrzymuje pieczątkę.
  • Po zakończeniu zabawy wycina z karty z pieczątkami kartonik opatrzony napisem „Niespodzianka na podsumowanie projektu” i przekazuje go bibliotekarzowi.

Podsumowanie akcji

• Do 8 września 2021 roku wycięte kartoniki można oddawać do dowolnej czynnej filii MBP we Wrocławiu.
  • Kartonik musi zawierać nr karty bibliotecznej oraz sumę zebranych pieczątek – na podstawie REGULAMINU.
  • We wrześniu na stronie biblioteki opublikujemy wyniki zabawy i poinformujemy czytelników o miejscu, terminie i sposobie przekazania nagród.

Załączniki:

Więcej lemowych wydarzeń na stronie Lemiady – lemowej olimpiady.

Godło i napis Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Data wydarzenia: 01.07-31.08.2021