Gábor Lagzi (ur. 14 września 1974 r. w Warszawie) – węgierski historyk i polonista, dyplomata, wykładowca na Uniwersytecie w Debreczynie i Uniwersytecie Pannon w Veszprém, od 2020 r. dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.


Jest założycielem fundacji Terra Recognita, zajmującej się współpracą kulturową między krajami Europy Środkowej. Autor wielu publikacji dotyczących polskiej polityki wschodniej oraz tekstów o tematyce węgierskiej w literaturze polskiej. Autor licznych monografii oraz artykułów naukowych poświęconych Polsce i Europie Środkowej w XX wieku. Wśród swoich najważniejszych zainteresowań badawczych wymienia dorobek związanego z Jerzym Giedroyciem. Prowadził przede wszystkim zajęcia z zakresu historii i kultury Polski, stosunków polsko-węgierskich, geopolityki Europy Środkowo-Wschodniej.

""

Pocztówka z Węgier

Byliście już kiedyś na Węgrzech? Znacie węgierskie potrawy i wina? Wiecie, jak powiedzieć po węgiersku „dzień dobry”? Na krótką wycieczkę krajoznawczą po swojej ojczyźnie zabierze naszych gości węgierski polonista i historyk dr hab. Gábor Lagzi.

Szczegóły spotkania

  • 13 kwietnia, godzina 16:00
  • Biblioteka Turystyczna, ul. Szewska 78

Program całego festiwalu znajdziesz w zakładce Program festiwalu.