Mamy gratkę dla miłośników fiordów, trolli i przede wszystkim – norweskiej literatury. 23 i 24 września zapraszamy na rodzinne Dni Norweskie do Filii nr 22 przy ulicy Chociebuskiej. W programie warsztaty, spotkania autorskie, gry planszowe i mobilne oraz wiele innych atrakcji.

HARMONOGRAM WYDARZENIA

PIĄTEK (23 września)

10.00 – start gry mobilnej Kierunek północ na podstawie cyklu komiksów Światła Północy autorstwa Malin Falch | wiek 8+

Do udziału w grze zapraszamy drużyny złożone przynajmniej z jednej osoby dorosłej i jednego dziecka. Grać można w piątek 23 września i w sobotę 24 września, w godzinach otwarcia biblioteki. Aby zagrać, trzeba mieć telefon lub tablet z zainstalowaną aplikacją ActionTrack, włączoną lokalizacją i dostępem do internetu. Aby rozpocząć przygodę, wystarczy zeskanować kod QR, który znajdziecie w filii nr 22. Na trzy najbardziej kreatywne drużyny czekają nagrody.

10.00 – otwarcie wystawy komiksu norweskiego | wiek 4+

16.00 – warsztaty chemiczne Laboratorium Doktora Proktora i jego proszek pierdzioszek | wiek 4+

Doktor Proktor to szalony profesor. No, prawie. Tak naprawdę jest starzejącym się wynalazcą, czekającym na swoje wielkie odkrycie. Pomożemy mu spełnić jego marzenie – stworzymy najpotężniejszy na świecie Proszek Pierdzioszek (będą również i maszynki do pierdzioszków).

17.30 – warsztaty plastyczno-manualne Norwegia jak z obrazka | wiek 4+

Warsztaty, w ramach którego dzieci przygotują drewnianą ramkę ozdobioną chrobotkiem i innymi naturalnymi produktami. Wykorzystane zostaną między innymi: drewniane ozdoby, juta, kwiaty suszone i szyszki.

19:00-21:00 – spotkanie przy planszówce Wsiąść do pociągu. Kraje Północy | wiek: 8+


SOBOTA (24 września)

10.00 – fragment książki Rozbójnicy z Kardamonu Thorbjørna Egnera czyta Mikołaj Woubishet, aktor teatru Capitol | wiek 4+

10.20 – warsztaty wielkoformatowe z Katarzyną Bury z Tekturowa |wiek 4+

Dzieci, razem z rodzicami, przygotują wielkogabarytowe trolle z tektury, a następnie udadzą się z nimi na wesołą paradę.

12.30 – spotkanie autorskie z Marcinem Mortką połączone z warsztatami | wiek 5+

15.00 – warsztaty Tropem norweskich zagadek | wiek 5-10 lat

Podczas warsztatów detektywistycznych udamy się w świat tajnych agentów. Będziemy rozszyfrowywać kody, pobierzemy odciski palców i będziemy je analizować.

16:30 – warsztaty chemiczno-plastyczne na podstawie książki Lisek i Prosiaczek Bjorna F. Rorvika | wiek 4 +

Czy spray na komary odstraszyłby te głupie kłujki? Niestety, skuteczny środek można kupić tylko w Afryce i kosztuje mnóstwo pieniędzy. Lisek i Prosiaczek muszą więc zrobić spray sami. Zresztą, domowej roboty na pewno będzie najlepszy! Przepis jest prosty: zmieszać razem wszystko, co śmierdzi. Dobrze, że lodówka Liska jest odpowiednio zaopatrzona.

Sprawdźcie, czy Liskowi i Prosiaczkowi z niezakręconym ogonkiem uda się skutecznie odstraszyć komary – zwłaszcza ich najbardziej krwiożerczą odmianę: KOMARUSA DRAKULUSA – i czy wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy:


Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Wyspa Książka. Kierunek Północ”.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Działania 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” Programu Kultura z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

Działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.