Podczas debaty nasi uczestnicy jako eksperci opowiedzą o sytuacji hydrologicznej na świecie. Czy i kiedy grozi nam susza? Na jak długo starczy nam jeszcze wody pitnej? Porozmawiamy też o problemie, który nas ostatnio dotyczy lokalnie tzn. o katastrofie ekologicznej na Odrze i jej wpływie na mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska.

Udział wezmą:

  • Marta Ślipek, prowadząca – aktywistka miejska działająca w Akcji Miasto oraz Koalicji Wrocławska Ochrona Klimatu. Prowadząca w podcaście Akcja Miasto. Zainteresowana zrównoważonym rozwoju biznesu oraz ESG. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Zawodowo skupiona na rozwoju w zarządzaniu.
  • Mateusz Majka – urbanista, od 2018 r. pełni funkcję koordynatora ds. polityki rzecznej kierując pracami Zespołu „Niebieski Stół” m.in. w zakresie lokalizowania obiektów pływających na gruntach pokrytych wodami, współpracy przy kształtowaniu nabrzeży rzek oraz zagospodarowaniu terenów nadrzecznych, a także możliwości wprowadzenia systemu tramwaju wodnego na Wrocławskim Węźle Wodnym.
  • Jagoda Pijaczyńska – lokalna patriotka działająca na rzecz Wrocławia i Wrocławian. Zaangażowana społecznie od 15 roku życia, gdy po raz pierwszy wygrała wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Na przestrzeni lat pracowała z wieloma organizacjami, w tym RePlanet, Fundacją na Rzecz Praw Ucznia czy Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Obecnie studentka prawa, działaczka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego oraz członkini Koalicji Wrocławskiej Ochrony Klimatu.
  • Kamil Zaremba – prezes fundacji OnWater.pl, pomysłodawca Odra Centrum – pływającego obiektu o przeznaczeniu edukacyjno-rekreacyjnym.
  • Katarzyna Beker – technolożka wody z wykształcenia, która ze względu na swój temperament i miłość do ludzi nie potrafiła usiedzieć w zakładzie uzdatniania wody. Dziś jako ekspertka w Dziale Marketingu MPWiK we Wrocławiu realizuje najważniejszą misję – udowodnić mieszkańcom i mieszkankom Wrocławia – i nie tylko – że woda z kranu jest pyszna i bezpieczna. Prywatnie miłośniczka psów i biegania, co często łączy podczas górskich wycieczek. Przyjaciele uwielbiają jej towarzystwo, ponieważ każdego potrafi zarazić swoim szczerym i serdecznym uśmiechem.

Data wydarzenia: 14.10.2022

Godzina: 18:00

Adres:
Filia nr 13, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
tel.: 71 347 12 68