Dziennikarz radiowy i prasowy przez 13 lat prowadził Raport o stanie świata w radiowej Trójce. Od marca 2020 roku jego program jest finansowany przez słuchaczy i ukazuje się na dostępnych platformach w formie podcastu. Pracuje w mediach od lat osiemdziesiątych XX wieku. Zaczynał w RFI w Paryżu, potem całe lata dziewięćdziesiąte spędził w BBC w Londynie.

Pisał do wielu polskich mediów i to najróżniejszych od świętej pamięci Życia Warszawy i Życia do Machiny i Architektury. Po powrocie do Polski pracował w Polskiej Agencji Prasowej, Newsweeku, Przekroju, Forum i Polityce. Był współtwórcą i redaktorem naczelnym pierwszej odmiany tygodnika Ozon. Trwało to krótko, za to przez wiele lat pisał do Rzeczpospolitej, zwłaszcza jej dodatku Plus Minus. Pismem, z którym współpracuje najdłużej i najbliżej jest Tygodnik Powszechny. Był nominowany do wielu nagród, w tym do Nagrody Literackiej Nike za Ziarno i Krew. Za tę książkę otrzymał też Nagrodę im. Beaty Pawlak. Za Raport o stanie świata z Kurdystanu otrzymał reporterską Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Napisał kilka książek na tematy zagraniczne i kilka na tematy polskie. O dwóch z nich możecie poczytać na ich profilach FB.

„Przyglądam się światu i opowiadam o nim przy pomocy słów i innych dźwięków: rozmów z ludźmi, którzy znają się na rzeczy, relacji reporterskich z różnych miejsc na świecie i muzyki, która zawsze jest na temat – nawiązuje do tematów i miejsc, o których mówimy. Treść programów dotyczy wszystkich sfer życia: polityki, kultury, nauki, sportu, sztuki, technologii, medycyny, obyczajów, itd.”

Data wydarzenia: 15.10.2022

Godzina: 17:30

Adres:
Filia nr 58, MEDIATEKA
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
tel.: 71 347 12 82, 71 347 12 68