Cyfrowa ewolucja dzieje się tu i teraz.

Pandemia dobitnie pokazała, że bez względu na wiek nie warto odkładać edukacji na później. Weź udział w warsztatach organizowanych w ramach Digital Festival!

Coraz częściej zamiast sięgać po tradycyjne książki, korzystamy z e-booków, dzięki którym wygodnie czytamy zarówno beletrystykę, jak i literaturę akademicką czy biznesową. Nowe technologie przyciągają jednak głównie młodych i odstraszają nieco starsze osoby. Tymczasem mogą okazać się bezcennym wsparciem w powszechnym dostępie do dóbr kultury dla wszystkich zmagających się z rozmaitymi wyzwaniami i ograniczeniami w codziennym życiu. Centrum Innowacji Przejście i InkBook Polska propagują e- czytelnictwo wśród seniorów i zachęcają ich do korzystania z wirtualnych książek. Proces obcowania z wirtualną książką warto rozpocząć od wyboru przyjaznego urządzenia, dzięki któremu czytanie stanie się przyjemnością.

Czytnik inkbook focus

Co sprawia, że inkBOOK Focus może się stać prawdziwym przyjacielem?

  • Ekran 7,8 cala, który pozwala wyświetlić kilkukrotnie więcej tekstu niż na telefonie i to zapisanego nawet dużą czcionką
  • Możliwość powiększenia zarówno czcionki, jak i menu, co pozwala czytać bez okularów
  • Ekran, który nie odbija światła przez co nie razi i pozwala czytać nawet w słońcu
  • Doświetlenie ekranu , możliwość regulacji natężenia i barwy oświetlenia, które umożliwia wieczorną lekturę w przyjaznych dla oczu warunkach
  • Dostęp do najpopularniejszych aplikacji i e-księgarnii: Legimi, Empik Go, Storytel, Woblink, Publio, które dają natychmiastowy dostęp do ogromnych zasobów książek i prasy bez konieczności wychodzenia z domu.
  • Możliwość czytania ulubionych czasopism i prasy – również w tradycyjnym układzie kolumnowym
  • Możliwość słuchania audiobooków – dla tych co lubią zarówno czytać, jak i słuchać
  • Polskie menu – proste w obsłudze; bez reklam i rozpraszaczy
ręce trzymające czytnik inkbook i napisy digital to nie rewolucja to ewolucja, nie daj się wykluczyć, digital festival

Zapraszamy seniorów na warsztat, podczas którego zaprezentujemy czytnik e-booków inkBOOK Focus, który dzięki zastosowanym rozwiązaniom zapewni osobom starszym komfort czytania. Będzie można śmiało zadać wszystkie pytania dotyczące lektury książek elektronicznych i obsługi urządzenia, przetestować funkcje i sprawdzić, jak proste i przyjemne może być czytanie przy użyciu nowych technologii.

Wydarzenie organizowane przez Centrum Innowacji Przejście w partnerstwie z InkBook Polska w ramach Digital Festival, który cyklicznie organizowany jest w dniach 1-10 października. W tym roku odbędzie się już 3. edycja, której motywem przewodnim są kompetencje cyfrowe.
Digital Festival to największa inicjatywa edukacyjno-technologiczna w Polsce, która w tym roku wykracza zasięgiem poza granice Polski. Pokazuje, jak najlepiej czerpać z możliwości oferowanych przez nowe technologie i jest szansą na zdobycie cyfrowych umiejętności a także praktycznej digitalowej wiedzy.

Szczegóły na stronie wydarzenia.

Data wydarzenia: 05.10.2021

Godzina: 11:00-13:00

Adres:
Filia nr 13, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
tel.: 71 347 12 71