CyberMistrz – rozwój kompetencji cyfrowych pracowników GOK-ów

CyberMistrz to projekt realizowany przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego na przestrzeni od 2020 do 2022 roku ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego celem jest zwiększenie aktywności cyfrowej oraz podniesienie kompetencji cyfrowych wśród młodych wrocławian – dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat, a także poszerzenie wiedzy i rozwinięcie umiejętności w tym zakresie, także dydaktycznych, przez pracowników wrocławskich instytucji kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Postaw Twórczych.

Dotychczas w toku realizacji projektu udało się przeszkolić 10 pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu, a także wyposażyć placówki w niezbędny sprzęt do przeprowadzania szkoleń dla dzieci i młodzieży między innymi laptopy, tablety, drukarki 3D, projektory.

Szkolenia dla młodych wrocławian

W ramach projektu młodzi wrocławianie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z 7 tematów:

 1. Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych, projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych
 2. Programowanie w różnych językach uwzględniające różne poziomy zaawansowania
 3. Edukacja online
 4. korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie
 5. kompetencje medialne
 6. bezpieczne zachowania w sieci
 7. dostępność zasobów cyfrowych online

W zależności od obostrzeń szkolenia będą się odbywały stacjonarnie lub online. Na czas szkolenia zapewniamy możliwość wypożyczenia sprzętu dzieciom, które nie posiadają komputerów (w przypadku szkoleń w trybie zdalnym). W grupie może uczestniczyć od 4 do 6 osób lub więcej.

Szkolenia przygotowane są dla uczniów wrocławskich szkół w wieku od 10 do 18 lat.

Czas i miejsce

Szkolenia będą mieć miejsce w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu albo online.

 • Ośrodek Postaw Twórczych, ulica Działkowa 15;
 • Mediateka, plac Teatralny 5;
 • Multicentrum, ulica Powstańców Śląskich;
 • Filia nr 18, ulica Grabiszyńska 236 A
 • Filia nr 1, ulica Sztabowa 98
 • Filia nr 6, ulica Lwowska 21

Szkolenia odbywać się będą na przestrzeni od jesieni 2020 do końca 2022 roku.

Jak zapisać dziecko?

Aby zapisać dziecko na szkolenie, rodzic lub opiekun musi uzupełnić i przekazać do Biura Projektów we Wrocławiu (ul. Ruska 61/34) komplet dokumentów rekrutacyjnych, które dostępne są na stronie CyberMistrza.

Wszystkie informacje na temat projektu CyberMistrz znajdują się na stronie projektu oraz na jego profilu na Facebooku. Można je również uzyskać we wrocławskim biurze Fundacji Inicjowania Rozwoju Społecznego przy ulicy Ruskiej 61/34 i pod numerem telefonu 71 724 22 98.


Organizatorem szkoleń jest Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”. Działanie nr 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”. Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.


ZAPRASZAMY: młodzież od 10 do 18 lat
GDZIE: online i na żywo
KIEDY: 2020-2022
UDZIAŁ: bezpłatny

ORGANIZATORZY:  Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego
FINANSOWANIE: Unia Europejska
KONTAKT:  71 724 22 98 i strona internetowa projektu