Biblioteka dostępna
Chcemy, aby każdy mógł w pełni korzystać z zasobów, przestrzeni i bogatej oferty, jaką dysponują filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.
Z tego powodu, od sierpnia, wdrażamy w życie działania ułatwiające korzystanie z bibliotek osobom w spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera.
12 przyjaznych filii
W 12 wrocławskich filiach umieścimy specjalne przygotowane materiały i grafiki, między innymi plany przestrzenne i instrukcje, które pozwolą na łatwiejszą orientację w bibliotekę i jej zbiorach.
W każdy poniedziałek przygaszone światła i ściszone rozmowy będą indywidualnym zaproszeniem dla osób, które dobrze czują się w takiej właśnie atmosferze. Ta wyjątkowa oferta będzie realizowana w bibliotekach:
- Filia nr 1, ulica Sztabowa 98,
- Filia nr 4, ulica Wieczysta 105,
- Filia nr 5, ulica Namysłowska 8,
- Filia nr 6, ulica Lwowska 21,
- Filia nr 7, ulica Suwalska 5,
- Filia nr 11, ulica Krzywoustego 286,
- Filia nr 16, ulica Kolista 17,
- Filia nr 18, ulica Grabiszyńska 236 a,
- Filia nr 22, ulica Chociebuska 8-10,
- Filia nr 23, bulwar Ikara 29-31,
- Filia nr 29, ulica Reja 1,
- Filia nr 37, ulica Sempołowskiej 54 a.
Zapraszamy!