Kubańskie miasteczko. Ludzie zajęci codziennymi obowiązkami.

Cześć! Z tej strony Aga i Piotrek z Wrocławia. Wspólnie podróżujemy i dzielimy się naszymi doświadczeniami w ramach profilu Naprzeciw Światu. Choć na co dzień pracujemy w IT, to gdy tylko wyłączamy nasze laptopy, wkładamy wygodne buty i ruszamy przed siebie. Biegiem, rowerem, górskim szlakiem, w drogę.

Lubimy zarówno „city breaki” jak i dłuższe wyprawy, w szczególności do Ameryki Łacińskiej. Zainteresowanie tym rejonem zaczęło się od wspólnych zajęć salsy kubańskiej oraz wizyty u przyjaciół w Meksyku. Kuba, Meksyk, Kolumbia, Peru… w każdym kraju staramy się nie tylko dużo zobaczyć, ale również poznać i zrozumieć miejsca, które odwiedzamy i ludzi, których spotykamy. Podróże pomagają nam poszerzać nasze horyzonty i pozostawać otwartymi na świat i innych ludzi. Dlatego wracając z każdej podróży nie możemy się doczekać, aż ponownie spakujemy plecaki i znów wyruszymy Naprzeciw Światu.

""

Muzyka i kolory Kuby

Kuba – wyspa, na której szarą rzeczywistość wypełniono milionem barw kubańskich ulic, domów i aut. Wyspa, na której muzyka i taniec przezwyciężają trudy codzienności. Taką Kubę poznaliśmy i pokochaliśmy podczas naszej tanecznej podróży poślubnej 5 lat temu. Podróży, podczas której z plecakami przemierzyliśmy, i przetańczyliśmy wyspę z północy na południe. Od Hawany i Viñales, przez Trinidad, Camagüey, Holguín aż po Santiago. Śpiąc w domach Kubańczyków, jedząc razem z nimi i tańcząc tam gdzie oni.

Mimo, iż wiele miejsc w Ameryce Łacińskiej nas zachwyciło, żaden kraj nie oczarował nas swoim kolorem i muzyką tak jak Kuba. I choć było to 5 lat temu, to do dziś z utęsknieniem wracamy wspomnieniami do tej podróży. Chcemy przedstawić Wam Kubę taką, jaką ją zapamiętaliśmy – pełną słońca, kolorów, cygar, rumu, mistrzów mechaniki samochodowej, a przede wszystkim muzyki i tańca, za którymi kryje się jednak trudna jej historia i niełatwe życie mieszkańców.

Szczegóły spotkania

  • piątek 14 kwietnia; godzina 19:00
  • Biblioteka Turystyczna, ul. Szewska 78

Program całego festiwalu znajdziesz w zakładce Program festiwalu.