Sztuka i nowe technologie w Centrum Innowacji Przejście

Sztuka zdigitalizowana

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z twórczością Magdaleny Abakanowicz. Od 20 października w Centrum Innowacji Przejście będzie można wziąć udział w zajęciach będących połączeniem nauki, sztuki i najnowszych technologii.

W ramach projektu Abakanowicz 2.0 realizowanego przez Fundację Interaktywne Centrum Poznawcze Collect we współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu i Centrum Innowacji Przejście, zdigitalizowane zostały unikatowe prace Magdaleny Abakanowicz, które posłużyły do przygotowania angażujących ścieżek edukacyjnych. W proces poznawczy została również włączona technologia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której obcowanie z twórczością wybitnej, polskiej rzeźbiarki stanie się prawdziwą przygodą.

Zajęcia dla młodzieży

W ramach projektu Abakanowicz 2.0 przygotowaliśmy warsztaty oparte na zdigitalizowanych eksponatach Magdaleny Abakanowicz, które można było obejrzeć w Pawilonie Czterech Kopuł. Muzeum Narodowym we Wrocławiu w ramach wystawy „Abakanowicz Totalna”.

Oferta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Z zajęć mogą skorzystać zarówno dzieci, dla których przygotowane zostały ścieżki edukacyjne pełne rozwijających wyobraźnię przygód, jak i młodzież, która dzięki materiałom opracowanym w oparciu o podstawę programową będzie mogła pochylić się nad zagadnieniem ludzkiej kondycji. Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać kolekcją prac rzeźbiarki dostępną w zbiorach Muzeum Narodowego, zanurzyć się w świat zmysłów i ważnych, wciąż na nowo aktualizujących się pytań, które Abakanowicz postawiła w swojej twórczości.

Więcej o projekcie:

https://www.facebook.com/Abakanowicz3D
https://www.instagram.com/abakanowicz3d
https://fundacjacollect.pl/

Projekt “Abakanowicz 2.0” Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Kultura Cyfrowa 2022”.