W Centrum Innowacji możesz zwiedzić wystawę 25 unikatowych rzeźb wybitnej, polskiej artystki – Magdaleny Abakanowicz. Choć fizycznie znajdują się one w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, to dzięki projektowi Abakanowicz 2.0 zostały zdigitalizowane i umieszczone w wirtualnej galerii. Tę galerię może zwiedzić każdy, kto odwiedzi Mediatekę i skorzysta z jednego z naszych stanowisk VR. Wystawa w wirtualnej rzeczywistości jest dostępna także dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Oprócz tego zapraszamy nauczycieli i nauczycielki wraz z grupami (klasy 4-8) na lekcje poświęcone Magdalenie Abakanowicz i jej twórczości. W czasie zajęć dzieci poznają życiorys autorki oraz jej najważniejsze dzieła. Będą mogły obejrzeć rzeźby w wirtualnym muzeum, a także rozmieścić je w przestrzeni biblioteki dzięki tabletom i rozszerzonej rzeczywistości. Dzieci poznają nowe pojęcia związane z rzeźbą oraz specyfikę unikalnych dzieł Abakanowicz. Szczegóły dotyczące zajęć dla grup szkolnych znaleźć można w zakładce Oferta edukacyjna.
Zachęcamy do zapoznania się z bibliografią Magdaleny Abakanowicz.

Więcej informacji na temat wykorzystania nowych technologii w pracy z dziełami Magdaleny Abakanowicz oraz na temat projektu Abakanowicz 2.0 znajdziecie na oficjalnej stronie.
Można także zobaczyć zdigitalizowane eksponaty wraz z audiodeskrypcjami.

Adres:
Filia nr 58, MEDIATEKA
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
tel.: 71 347 12 82, 71 347 12 68