Interaktywne spotkanie ze sztuką w nowym wymiarze!

Fundacja Interaktywne Centrum Poznawcze Collect, Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Narodowe we Wrocławiu oraz Centrum Innowacji Przejście zapraszają na wyjątkowe spotkanie z twórczością Magdaleny Abakanowicz. Warsztaty, będące połączeniem nauki, sztuki i najnowszych technologii, realizowane są w ramach projektu Abakanowicz 2.0 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Kultura Cyfrowa 2022”.

Angażujące ścieżki edukacyjne, prezentowane podczas warsztatów, przygotowane zostały w oparciu o eksponaty, materiały graficzne, obiekty wydrukowane w technologii 3D.  W proces poznawczy została również włączona technologia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której obcowanie z twórczością wybitnej, polskiej rzeźbiarki stanie się prawdziwą przygodą.

W trakcie zajęć, poruszając się między wybranymi zagadnieniami, poznamy najważniejsze myśli i sposoby konceptualizacji sztuki, które funkcjonują w obrębie twórczości tej niezwykłej artystki oraz sprawdzimy, na ile niestandardowe prace nakłaniają do niestandardowego odbioru.

Szczegóły

  • Zajęcia realizowane w ramach projektu są bezpłatne
  • Odbiorcy: klasy 7 i 8 szkół podstawowych, szkoły ponadpodstawowe
  • Terminy: środy / godz.: 10:00-11:00 lub 12:00-13:00
  • Prowadząca: Aneta Siwka / edukatorka cyfrowa CI Przejście

Obowiązują zapisy telefoniczne: 71 347 12 71

Więcej o projekcie Abakanowicz 2.0:

na profilu facebook
nas profilu instagram
na stronie www

Projekt “Abakanowicz 2.0” Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Kultura Cyfrowa 2022”.