Na pewno wiecie, że Wanda Rutkiewicz spełniała swoje marzenia, zdobywając kolejne ośmiotysięczniki. A czy wiecie, ile książek potrzeba, żeby ułożyć wieżę o wysokości takiego ośmiotysięcznika, jak na przykład Sziszapangma?

My też nie znamy dokładnej liczby, ale na pewno mamy tyle książek w filiach wrocławskiej biblioteki miejskiej! Weźcie udział w mobilnej grze miejskiej stworzonej z okazji Roku Wandy Rutkiewicz i wydarzenia Karawana do gwiazd. Wanda Rutkiewicz i jej szczyty marzeń.

O grze 8 z 14

To rodzinna zabawa dla tych, którzy:

• interesują się zdobywaniem górskich szczytów,
  • lubią wspólnie mierzyć się z zadaniami wymagającymi sporej pomysłowości,
  • mają dusze odkrywców, więc chcą odwiedzać odległe zakątki Wrocławia.

W tej grze będziecie musieli odwiedzić 10 miejsc we Wrocławiu (bez wygodnych butów nie ma szans!) i w każdym z nich rozwiązać zadania, które rozruszają Wasze szare komórki, obudzą w Was artystów i pozwolą wykazać się nieszablonowym myśleniem. Ukryte w grze miejsca będziecie odwiedzać w dowolnej kolejności. Niektórzy twierdzą, że optymalna trasa między wszystkimi dziesięcioma punktami wynosi około 37 km… ale na grę macie aż 6 dni (uff!), więc w razie potrzeby możecie ją przerywać i wznawiać do woli.

Do wzięcia udziału w grze zapraszamy rodziny z dziećmi.

Kiedy?

Gra zostanie uruchomiona 4 kwietnia o 15:00, a wyłączona 9 kwietnia o 15:00.
W tym czasie musisz odwiedzić 10 wskazanych w grze miejsc we Wrocławiu i rozwiązać dotyczące ich zadania.

Gdzie?

Grę możesz uruchomić, będąc w dowolnym miejscu. Wystarczy, że skorzystasz z kodu QR – pojawi się on 4 kwietnia o 15:00 w tym wydarzeniu oraz w każdym z dziesięciu miejsc, do którego przypisane są zadania. Lista tych miejsc jest tajna! Po zeskanowaniu kodu w aplikacji ActionTrack uruchomisz grę i zobaczysz je na mapie Wrocławia.

Kod QR prowadzący do gry 8 z 14 w aplikacji ActionTrack
Zeskanuj kod w aplikacji ActionTrack, aby uruchomić grę lub klikając na telefonie lub tablecie z zainstalowaną aplikacją ActionTrack w link 8 z 14. Będzie to możliwe między 4 kwietnia o 15:00 a 9 kwietnia o 15:00.

Jak zagrać?

• Potrzebny jest smartfon lub tablet z dostępem do internetu, włączonym GPS i zainstalowaną darmową aplikacją ActionTrack.
  • Upewnij się, że aplikacja jest zaktualizowana.
  • Zeskanuj za jej pośrednictwem kod QR gry (dostępny w czasie trwania gry).
  • Na zwycięzców czekają nagrody.
  • O wygranej decydują zdobyte punkty oraz kreatywność odpowiedzi.

Fabuła gry inspirowana jest himalaizmem oraz życiem i osiągnięciami Wandy Rutkiewicz.
Gra przygotowana została z okazji obchodów Roku Wandy Rutkiewicz w ramach cyklu wydarzeń Karawana do Gwiazd organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

Data wydarzenia: 04.04-09.04.2022