Wyjątkowa edycja festiwalu CYRKOPOLE pod hasłem POLSKIE KLIMATY. Wielkie widowiska teatralne i cyrkowe występy solo na osiedlach, w podwórkach i parkach – w tym roku będziemy jeszcze bliżej Was!

Termin wydarzenia: 25-27 czerwca 2021

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE to plenerowy festiwal, który odbywa się rokrocznie w ramach Święta Wrocławia i jest największym międzynarodowym przedsięwzięciem artystycznym na Psim Polu. Od kilku lat festiwal stanowi swoisty przegląd sztuki nowocyrkowej z Europy Środkowo-Wschodniej. Do tej pory, na wydarzeniu zaprezentowali się artyści z Czech, Polski, Ukrainy Węgier, a także z innych zakątków świata – Hiszpanii, Brazylii, Argentyny, Hiszpanii czy Singapuru.

Nowe miejsca pokazów

• Rynek Psiego Pola
  • Podwórko za Famą przy ul. Sycowskiej
  • Park Jedności na Zakrzowie
  • Park przy Inflanckiej

Sprawdź miejsca na mapie.

Cyrk do zobaczenia z okna

Po rocznej przerwie Cyrkowy Dom Kultury powraca z nową formułą wydarzenia, a tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem POLSKIE KLIMATY. Przyjrzymy się jak nowy cyrk wygląda na polskim podwórku i zaprezentujemy go tam, gdzie czujemy się najlepiej – na naszych osiedlach. Tym razem akrobaci, żonglerzy, artyści uliczni i klauni wystąpią w miejscach dobrze znanych mieszkańcom – na ryneczku Psiego Pola, w Parku Jedności na Zakrzowie, parku przy ul. Inflanckiej oraz na zielonym skwerku przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA. Zarówno spektakle nowocyrkowe, jak i uliczne pokazy familijne oraz animacje dla dzieci i młodzieży będą bezpłatne.

Spotkanie z nowym cyrkiem jeszcze nigdy nie było tak łatwe

Na naszych podwórkach gościć będziemy najlepszy duet żonglerski w Polsce Bracia Brwi. Przy dźwiękach muzyki elektronicznej wyruszymy w podróż kosmiczną, razem z autorami spektaklu Fantomy, inspirowanego tekstem Solaris Stanisława Lema. Dobrze znany, zarówno młodszym, jak i starszym widzom Pan Ząbek opowie historię Króla Lwa językiem nowego cyrku. Wesoły cyrk Pana Pedrro sprawi, że wszystkie dzieciaki będą śmiać się do rozpuku. A dorośli niech lepiej pozostaną czujni, bo w każdej chwili mogą stać się częścią pokazu, tańcząc w zwiewnym kostiumie primy baleriny! O tym, co by było gdyby za wystawienie sztuk Szekspira zabrał się błazen, opowiedzą artyści z wrocławskiego Kolektywu KEJOS w swoim najnowszym spektaklu Epitafium Błazna.

Więcej o spektaklach nowocyrkowych przeczytasz na stronie.

Szukamy wolontariuszy i wolontariuszek na Cyrkopole

Kolejne edycje Cyrkopola nie odbyłyby się tak sprawnie, gdyby nie wsparcie naszych nieocenionych wolontariuszy i wolontariuszek. Znów zwracamy się do Was z prośbą o pomoc przy organizacji wydarzenia, które jest corocznym świętem dzielnicy!

Jeśli ukończyliście 13 lat, macie trochę wolnego czasu w terminie 25-27 czerwca i chcielibyście współtworzyć Cyrkopole, zgłoście się do nas. Więcej informacji i lista obowiązków na stronie FAMY.

Data wydarzenia: 25.05-27.05.2021

Adres: