banerek na stronę 548 na 131

Yu Jen w październiku rozpocznie studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Kierunek, jaki wybrał, to historia. Ta nauka od zawsze go fascynowała – podobnie jak wszelkie inicjatywy związane z kulturą. Między innymi dlatego zgłosił się do Mediateki już na miesiąc przed studiami. Yu, który lubi spolszczać swoje imię i nazywać się Yurkiem, pomaga nam w codziennych bibliotecznych pracach. Bez niego zginęlibyśmy pod lawinami książek! Podczas następnego festiwalu Równoleżnik Zero będziecie mieli okazję posłuchać prelekcji Yurka. Wolontariusz opowie o swojej ojczyźnie – Tajwanie. Tymczasem Yu Jen zaprasza do Mediateki na lekcje języka chińskiego od podstaw – sprawdź szczegóły na Facebooku...

Przeczytajcie, co Yu pisze o sobie:

I am from Taiwan, I study history in the University of Wroclaw, I wanted to do volunteering works in Mediteka because I was motivated by Polish people. Over the past 4 weeks in Poland, I was helped by dozens of people in various situation, I was truly touched by how considerate and caring Polish people are, so I would like to help people in return to show my gratitude. Also, I am into languages, so I would sieze this chance to teach those who have burning ambitions to learn this language.

 

 

Yurek

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

DSC 3290

 

Regulamin MBP we Wrocławiu

    


 

WOLONTARIAT w MBP

Jak możesz pomóc?

Wolontariusze mogą uczestniczyć w różnych działaniach i projektach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, np.:

  • pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji,

  • organizować zajęcia w bibliotece,

  • przygotowywać wystawy oraz materiały do pracy z dziećmi,

  • prowadzić kursy komputerowe dla seniorów,

  • dostarczać książki do domu osobom chorym i niepełnosprawnym,

  • pomagać w pracach bibliotecznych.


Kto może zostać wolontariuszem?

Wszyscy zainteresowani, którzy ukończyli 13 rok życia i zgłosili  w wybranej bibliotece chęć współpracy.


Co należy zrobić, by zostać wolontariuszem w MBP?

Swoje działania rozpocznij od wypełnienia ankiety, która pomoże nam w przygotowaniu dla Ciebie optymalnej propozycji – co, gdzie, jak i kiedy możemy razem zrealizować. W ciągu tygodnia skontaktuje się z Tobą koordynator wolontariatu. Kolejny krok to ustalenie zadań i podpisanie „Porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych”. Osoby niepełnoletnie dodatkowo zobowiązane są do przedłożenia pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.


Koordynator wolontariatu:

Beata Żuchowska-Guszkowska

e-mail: bzuchowska@biblioteka.wroc.pl

tel. 71 347 12 67

 

Początek strony