banerek na stronę 548 na 131

Z okazji Dnia Kobiet w Mediatece została przygotowana wystawa inspirujących cytatów o płci piękniej oraz wspaniałych zdjęć, które pokazały, że książka rzeczywiście jest kobietą. W role modelek wcieliły się bibliotekarki z Mediateki, a autorką zdjęć jest wolontariuszka Olga Khomenko.

Fot. Olga Khomenko

Newsletter MBP

Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

Regulamin MBP we Wrocławiu

WOLONTARIAT w MBP

Jak możesz pomóc?

Wolontariusze mogą uczestniczyć w różnych działaniach i projektach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, np.:

• pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji,

• organizować zajęcia w bibliotece,

• przygotowywać wystawy oraz materiały do pracy z dziećmi,

• prowadzić kursy komputerowe dla seniorów,

• dostarczać książki do domu osobom chorym i niepełnosprawnym,

• pomagać w pracach bibliotecznych.

Kto może zostać wolontariuszem?

Wszyscy zainteresowani, którzy ukończyli 13 rok życia i zgłosili  w wybranej bibliotece chęć współpracy.

Co należy zrobić, by zostać wolontariuszem w MBP?

Swoje działania rozpocznij od wypełnienia ankiety, która pomoże nam w przygotowaniu dla Ciebie optymalnej propozycji – co, gdzie, jak i kiedy możemy razem zrealizować. W ciągu tygodnia skontaktuje się z Tobą koordynator wolontariatu. Kolejny krok to ustalenie zadań i podpisanie „Porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych”. Osoby niepełnoletnie dodatkowo zobowiązane są do przedłożenia pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Koordynator wolontariatu:

Beata Żuchowska-Guszkowska