banerek na stronę 548 na 131

If you wish to become a volunteer at the Wrocław Public Library, the first step is to fill out the short questionnaire set out below. Thanks to the information you’ll provide us with, we’ll be able to prepare a customized offer that will hopefully comply with your expectations as well as fit your time schedule and reflect the degree to which you want to get involved.

Newsletter MBP

Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

WOLONTARIAT w MBP

Jak możesz pomóc?

Wolontariusze mogą uczestniczyć w różnych działaniach i projektach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, np.:

• pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji,

• organizować zajęcia w bibliotece,

• przygotowywać wystawy oraz materiały do pracy z dziećmi,

• prowadzić kursy komputerowe dla seniorów,

• dostarczać książki do domu osobom chorym i niepełnosprawnym,

• pomagać w pracach bibliotecznych.

Kto może zostać wolontariuszem?

Wszyscy zainteresowani, którzy ukończyli 13 rok życia i zgłosili  w wybranej bibliotece chęć współpracy.

Co należy zrobić, by zostać wolontariuszem w MBP?

Swoje działania rozpocznij od wypełnienia ankiety, która pomoże nam w przygotowaniu dla Ciebie optymalnej propozycji – co, gdzie, jak i kiedy możemy razem zrealizować. W ciągu tygodnia skontaktuje się z Tobą koordynator wolontariatu. Kolejny krok to ustalenie zadań i podpisanie „Porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych”. Osoby niepełnoletnie dodatkowo zobowiązane są do przedłożenia pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Koordynator wolontariatu:

Beata Żuchowska-Guszkowska