banerek na stronę 548 na 131

Czekamy na Ciebie niezależnie od wieku, wykształcenia, zainteresowań i doświadczenia. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno krótko-, jak i długoterminową. Współpracując z nami zawsze będziesz na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami z obszaru kultury. Podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem. Program pracy dopasujemy do Twoich indywidualnych zainteresowań, potrzeb oraz preferencji czasowych.

Możesz nam pomóc:

• przy organizacji i obsłudze imprez organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu (wykładów, debat, spektakli, koncertów, pokazów filmowych, wydarzeń plenerowych).
  • w przygotowaniu materiałów promocyjnych (teksty, grafika, filmy zamieszczane na stronie www MBP)
  • w dostarczaniu książek i innych materiałów bibliotecznych do domu osobom chorym i niepełnosprawnym,
  • w przygotowywaniu i realizacji wystaw oraz projektów kulturalnych promujących książki,
  • w realizacji projektów edukacyjnych, np. Language Cafe - konwersacje językowe,
  • w roznoszeniu materiałów promocyjnych do współpracujących z nami instytucji, itp.

Co możemy Ci zaoferować?

• porozumienie o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych
  • list referencyjny (dla najaktywniejszych wolontariuszy)
  • możliwość uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych Miejską Bibliotekę Publiczną
  • możliwość uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach przygotowanych specjalnie dla wolontariuszy
  • zdobycie doświadczenia w pracy w instytucji kultury

Zapoznaj się z Regulaminem Wolontariatu Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Zgłoszenia przyjmujemy on-line na www.biblioteka.wroc.pl, zakładka WOLONTARIAT.  Koordynator wolontariatu skontaktuje się z Wami w ciągu tygodnia:

Beata Żuchowska-Guszkowska

Newsletter MBP

Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

WOLONTARIAT w MBP

Jak możesz pomóc?

Wolontariusze mogą uczestniczyć w różnych działaniach i projektach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, np.:

• pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji,

• organizować zajęcia w bibliotece,

• przygotowywać wystawy oraz materiały do pracy z dziećmi,

• prowadzić kursy komputerowe dla seniorów,

• dostarczać książki do domu osobom chorym i niepełnosprawnym,

• pomagać w pracach bibliotecznych.

Kto może zostać wolontariuszem?

Wszyscy zainteresowani, którzy ukończyli 13 rok życia i zgłosili  w wybranej bibliotece chęć współpracy.

Co należy zrobić, by zostać wolontariuszem w MBP?

Swoje działania rozpocznij od wypełnienia ankiety, która pomoże nam w przygotowaniu dla Ciebie optymalnej propozycji – co, gdzie, jak i kiedy możemy razem zrealizować. W ciągu tygodnia skontaktuje się z Tobą koordynator wolontariatu. Kolejny krok to ustalenie zadań i podpisanie „Porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych”. Osoby niepełnoletnie dodatkowo zobowiązane są do przedłożenia pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Koordynator wolontariatu:

Beata Żuchowska-Guszkowska