Tylko do końca maja trwa druga edycja projektu Wrocławski Wolontariusz  IT.  Wszystkich chętnych do podnoszenia swoich kompetencji cyfrowych zapraszamy do spotykań z Wolontariuszami IT, którzy udzielają bezpłatnych porad z zakresu obsługi komputerów, smartfonów i innych urządzeń komputerowych. Wolontariusze są otwarci na wszelkie pytania i  potrzeby wrocławian i wrocławianek z zakresu cyfrowej edukacji. Najczęściej jednak pomagają w obsłudze: telefonów komórkowych, programów tekstowych, poczty elektronicznej, e-bankowości czy systemów zakupu biletów do instytucji kultury.
Wolontariusze IT dyżurują w kilkunastu miejscach we Wrocławiu.

Pełny wykaz dyżurów Wolontariuszy IT:
https://www.biblioteka.wroc.pl/seniorzy/e-senior/1861-wolontariat-it

logo Wro Wol IT kolor

W dniach 6 - 25 maja w CI Przejście gościć będzie wystawa malarstwa Małgorzaty Walkowiak - malarki, dziennikarki i nauczycielki.
Prace Małgorzaty Walkowiak są odzwierciedleniem tego, co tli się w nas najgłębiej – wspomnień i nadziei, która zawsze jest w nas obecna,
choć w różnych momentach życia niepostrzeżenie przygasa. Według autorki wspomnienia to zapamiętane kolory mające wymiar rzeczywisty i metafizyczny, indywidualny dla każdego z nas. Dlatego swoje życie opowiada barwami.
Przedstawia zapamiętane obrazy przeszłości, które uwarunkowały teraźniejszość i warunkują przyszłość starannie je dobierając i łącząc.
Każdy kadr życia, który przemija ma swoją zapamiętaną barwę.
Dorobek artystyczny obejmuje 500 obrazów, głównie malowanych farbami olejnymi.

10 maja 2019 r. o godz. 17.30 zapraszamy na wernisaż!!!

 na fb i stron Barwy ycia11

 

 

Z przyjemnością informujemy, że Srebrną Wrocławską Kartę Seniora można wyrobić także w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przypominamy, że powyższa karta jest przeznaczona dla mieszkańców Wrocławia w wieku 60+ i upoważnia ich do korzystania z wielu promocji, zniżek i specjalnych ofert z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu, rekreacji i innych.

Zobaczcie, które filie MBP, wydają Srebrną Wrocławską Kartę Seniora.

Masz dużo wolnego czasu? Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami z obszaru kultury? Jesteśmy tu dla Ciebie, razem z Tobą chcemy tworzyć przestrzeń przyjazną seniorom, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chcących podzielić się swoją wiedzą, talentami, pasjami. Zostań naszym wolontariuszem.Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Wrocławska Koperta Życia to inicjatywa, która może uratować życie! Drodzy seniorzy, Miejska Biblioteka Publiczna przyłącza się do akcji dystrybucji Wrocławskich Kopert Życia. Możecie je odbierać w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Drodzy Seniorzy, zobaczcie gdzie możecie je odebrać.

Początek strony