Centrum Innowacji PRZEJŚCIE

Filia nr 13 MBP we Wrocławiu
ul. Świdnicka 19
50-066 Wrocław


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 71 798 64 99

ZAPRASZAMY

 

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Od 5 stycznia 2019 roku CI Przejście będzie czynne w soboty w godz. 10.00-15.00.

Dwójka licealistów w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” realizuje projekt  "Wrocław – kiedyś i dziś”, którego celem jest promocja naszego miasta. Poprzez realizację tego projektu chcą zachęcić do odkrywania historii Wrocławia i pokazać jego wyjątkowość.
W prosty, ciekawy oraz przystępny sposób prezentują wiedzę, ale przede wszystkim rozbudzają ciekawość. Na FB publikują zdjęcia, opisują historie znane, mniej znane i zapomniane – np. historię wrocławskiej drukarni, której powstanie miało związek ze słynnymi 80 milionami wywiezionymi czerwonym maluchem i zabezpieczonymi przed wprowadzaniem stanu wojennego... Jeśli chcecie poznać tę historię – zajrzyjcie tu...

Zapraszamy do Centrum Innowacji Przejście na spotkanie organizacyjne projektu Komisji Europejskiej „Wojownicy Klawiatury”. Celem projektu jest walka z fake newsami dotyczącymi Unii Europejskiej i mową nienawiści w Internecie. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy są ciekawi szczegółów projektu, mają pomysły na przeciwdziałanie dezinformacji lub po prostu chcą pomóc! Spotkanie odbędzie się 22 marca 2019 r., w godz. 15.00-16.30.

29 marca 2019 r., o godz. 18.00, wrocławskie licealistki zrealizują w Przejściu projekt w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. „BĄDŹ CZŁOWIEKIEM. WrocLovePongola” to wydarzenie, podczas którego nie tylko posłuchacie muzyki, ale również dowiecie się więcej o możliwości pomocy potrzebującym dzieciom z RPA.

Jeszcze nie skorzystaliście z pomocy Wrocławskich Wolontariuszy IT? A może znacie kogoś, kto potrzebuje pomocy w obsłudze komputera, internetu czy aplikacji? Pamiętajcie, że wolontariusze czekają na was w wielu punktach we Wrocławiu. Sprawdźcie, gdzie dyżurują w marcu!

Chcesz nauczyć się tworzenia wizualizacji w Blenderze? Zapraszamy na kurs do Centrum Innowacji Przejście. Prowadzenie: Szymon Styrczula - grafik 3D z wieloletnim doświadczeniem w branży gier mobilnych i wizualizacji architektonicznych.
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w wiadomości proszę podać nazwisko, nr telefonu oraz nr karty MBP).

Jak wygląda droga książki od pisarza do czytelnika? Jak dobrze wypromować książkę? Z kim należy zawrzeć porozumienia? I o czym nie można zapomnieć wydając publikację? Na te i wiele innych pytań odpowie Krzysztof Pławecki – autor książki pt.„Niekrólewska wyprawa”, którą samodzielnie wydał i wypromował. Na zajęcia z zakresu planowania kariery zapraszamy młodzież licealną oraz uczniów 7-8 kl. Szkół Podstawowych. Zapisy tel.: tel. 71 798 64 99.

Średniowieczne zdobnictwo książkowe w postaci ozdobnych linii i inicjałów oraz bardziej skomplikowanych wzorów i miniatur zachwyca niezmiennie kunsztem i precyzją wykonania, głębokością i świeżością barw. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszamy na niezwykłą wystawę miniatur wykonanych przez Barbarę Bodziony, miniaturzystę i kaligrafa oraz jej uczniów i przyjaciół. Zapraszamy na wystawę, która powstała z miłości do starych ksiąg. Wydarzenie realizowane w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Zapraszamy na wernisaż prac Oli Sikorskiej, który odbędzie się 2 kwietnia 2019 r. z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W ramach wydarzenia odbędą się także spotkania ze specjalistami zakresu integracji sensorycznej, rehabilitacji, logopedii, z terapeutami dzieci ze spektrum autyzmu i pedagogiki specjalnej. Specjaliści podzielą się wiedzą oraz dobrymi praktykami, które mogą służyć osobom z autyzmem oraz ich najbliższym. Gościem będzie też tata młodej malarki, który opowie o życiu z autyzmem, codziennych troskach, radościach oraz o malarstwie, które stało się pasją Oli. 

Od 15 marca do 7 kwietnia 2019 r., w Centrum Innowacji Przejście, pojawi się wystawa prac 7 letniej Oli cierpiącej na autyzm. Mała artystka tworzy abstrakcje, które zaskakują wieloznacznością, kompozycją i doborem barw. Są jednocześnie formą jej terapii sensorycznej i sposobem na komunikowanie się ze światem zewnętrznym. Wybór terminu realizacji tej wystawy nie jest przypadkowy. 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, zapraszamy rodziców, opiekunów, nauczycieli, terapeutów, licealistów, studentów i wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć co to jest autyzm, na wernisaż wystawy, który stanie się pretekstem do dyskusji o autyzmie. Sama Ola nie może być obecna, ale będzie jej tata, który opowie o troskach i radościach, o codziennych zmaganiach, a przede wszystkim o początkach i rozwoju pasji malarstwa Oli. W wydarzeniu udział wezmą również specjaliści z zakresu integracji sensorycznej, rehabilitacji, logopedii, terapeuci dzieci ze spektrum autyzmu i pedagogiki specjalnej. Podzielą się wiedzą oraz dobrymi praktykami, które mogą służyć osobom z autyzmem oraz ich najbliższym. 

19 marca 2019 r. startujemy z kolejnym cyklem zajęć SQL – poziom zaawansowany. Kurs obejmuje 6 dwugodzinnych spotkań w dniach 19.03.2019-09.04.2019 r. (wtorki). Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły...

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

Początek strony