Centrum Innowacji PRZEJŚCIE

Filia nr 13 MBP we Wrocławiu
ul. Świdnicka 19
50-066 Wrocław


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 71 798 64 99

ZAPRASZAMY

 

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Od 5 stycznia 2019 roku CI Przejście będzie czynne w soboty w godz. 10.00-15.00.

Zapraszamy na Rodzinny weekend z Kinem Dzieci w CI Przejście! Wydarzenie odbędzie się 14 września 2019 r., o godz. 11.00. W programie pokaz filmów krótkich (ok. 45 min.) oraz warsztat ekologiczny „Mały ekolog. Zmalujmy sobie plecak” inspirowany książką „Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw”.

Warsztat opiera się na różnorodnych zadaniach o tematyce ekologicznej, bazujących na technice kreatywnego myślenia. Dzięki różnorodnym zadaniom – manualnym, sportowym czy improwizacyjnym będziemy nie tylko edukować w zakresie ekologii ale pokażemy także, że dbanie o środowisko może być zabawą. Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie! Zajęcia odbędą się 26 sierpnia 2019 r., godz. 15.00-18.00. wydarzenie 1200x628 fb

Po wakacjach wracają do harmonogramu stałych zajęć w CI Przejście warsztaty programowania: JavaScript oraz HTML i CSS! Zapraszamy już 7 września!

Centrum Innowacji Przejście serdecznie zaprasza na nietypowy spacer po Wrocławiu. W przestrzeni biblioteki zagościła makieta stworzona z dziećmi w wieku 11-14 lat podczas warsztatów „Wydrukowany Wrocław” realizowanych w ramach projektu Centrum Działań Nieoczywistych. W trakcie zajęć „Wrocław Enter”, „Wrocław Copy” i „Wrocław Paste”, uczestnicy nauczyli się projektowania 3D dzięki Fundacji CoderDojo i podstawowych zagadnień z zakresu urbanistyki dzięki Kołu Naukowemu Urbanistyki CARDO. Makieta to zaprojektowane przez dzieci i wydrukowane w 3D budynki Wrocławia. Każdy z nich posiada swój indywidualny kod QR, pod którym kryją się dodatkowe informacje. Aby „przejść ulicami makiety” wystarczy smartfon z zainstalowaną bezpłatną aplikacją ActionTrack, która pozwoli na skan wszystkich kodów i poznanie historii znanych i mniej znanych budynków Wrocławia.

Na półkach Centrum Innowacji Przejście pojawiły się anglojęzyczne nowości z zakresu programowania, marketingu w mediach społecznościowych oraz z informatyki. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak „Crushing it!”, „One Million Followers”, „The Big Nine” oraz „The Self-Taught Programmer”. Bardzo dziękujemy firmie LiveChat  za podarowane pozycje.

CI Przejście wraz z CoderDojo i Studenckim Kołem Naukowym Urbanistyki CARDO zaprasza na cykliczne warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Wydrukowany Wrocław. Interesujesz się grafiką 3D i kochasz Wrocław? Zapisz się i dołącz do wirtualnej podróży po Wrocławiu, w trakcie której nasi Edukatorzy pokażą Ci najciekawsze zabytki i przybliżą ich historię. Aby było jeszcze ciekawiej zmniejszymy i odwzorujemy wybrane budynki, żeby potem umieścić je na makiecie.

W sierpniu zapraszamy na przyspieszone kursy programowania z Ligą Niezwykłych Umysłów! Do wyboru SQL (poziom podstawowy i zaawansowany) Python (poziom podstawowy).

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy współpracę z firmą Arta Tech, dzięki której od 17 czerwca 2019 r. będziecie mogli wypożyczyć e-czytniki inkBOOK w CI Przejście!

19 marca 2019 r. startujemy z kolejnym cyklem zajęć SQL – poziom zaawansowany. Kurs obejmuje 6 dwugodzinnych spotkań w dniach 19.03.2019-09.04.2019 r. (wtorki). Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły...

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

Początek strony