Dziękujemy wszystkim Współorganizatorom tegorocznego Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś… na Północy” i zapraszamy do kreacji kolejnego teatralnego wydarzenia w następnym roku szkolnym.

Kierownik artystyczny / Anna Charewicz

Koordynator projektu / Katarzyna Kabat

Główny organizator:

Towarzystwo Kultury Czynnej / www.kulturaczynna.pl

Patronat honorowy:

Towarzystwo Polska -Finlandia w Warszawie / www.seura.pl

Konsulat Honorowy Republiki Finlandii we Wrocławiu/ https://korpuskonsularny.wroclaw.pl/konsulat/konsulat-honorowy-republiki-finlandii/ 

Partner strategiczny:

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu / www.biblioteka.wroc.pl

Partnerzy:

Wrocławski Teatr Lalek / www.teatrlalek.wroclaw.pl

Teatr Polski we Wrocławiu / www.teatrpolski.wroc.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna we Wrocławiu / www.pwst.wroc.pl

Centrum Poznawcze Hala Stulecia / www.centrumpoznawcze.pl

Wrocławski Oddział Związku Kompozytorów Polskich  / https://www.facebook.com/ZKPWRO

Wydawnictwo Warstwy / Dom Literatury /  www.wydawnictwowarstwy.pl / www.wpdk.pl

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli / www.wcdn.wroc.pl

Szkoła Podstawowa nr 63 im. Anny Jasińskiej we Wrocławiu / www.sp63.wroc.pl

Projekt Wrocławski Festiwal Teatrów Szkolnych ZIELONA GĘŚ 2016 dofinansowany został ze środków Gminy Wrocław   www.wroclaw.pl


Zapraszamy na tegoroczne Gale - XIV Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych ZIELONA GĘŚ, które odbędą się na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego i we Wrocławskim Teatrze Lalek

Gala młodzieżowa, 30 maja 2016
Gala dziecięca, 6 czerwca 2016

Wiersze Kirsi Kunnas z tomiku „Baśniowe drzewo Tulitusia”

 Zapraszamy na PRZEGLĄD zespołów szkolnych XIV Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych

Festiwal przegląd klasy 0-3, 10 maja 2016
Festiwal przegląd klasy 4-6, 17 maja 2016
Festiwal przegląd klasy G i L, 18 maja 2016Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, będąc strategicznym Partnerem Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych ZIELONA GĘŚ, wspiera merytorycznie projekt kulturalny, w którym uczestniczą grupy teatralne funkcjonujące zarówno w szkołach, jak i instytucjach kultury. W partnerstwie kilkunastu instytucji samorządowych, na przestrzeni kilku lat, wspólnie zrealizowana została filozoficzna i muzealna „ZIELONA GĄSKA” oraz „ZIELONA GĘŚ w pomarańczach”, a w ubiegłym roku „ZIELONA GĘŚ… po arabsku”. Wzorem z lat poprzednich, MBP we Wrocławiu proponuje współpracę także w obszarze organizacyjnym, co pozwala nam na wskazanie MULTICENTRUM jako tegorocznej siedziby BIURA FESTIWALOWEGO. Zapraszamy do współpracy!

Z przyjemnością informujemy, że honorowy patronat nad tegoroczną edycją XIV Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych "Zielona Gęś... na Północy" sprawuje Honorowy Konsulat Finlandii i Towarzystwo Polska - Finlandia.

Wrocławski Festiwal Teatrów Szkolnych ZIELONA GĘŚ zaprasza na 14. edycję, w tym roku pod hasłem „ZIELONA GĘŚ… na Północy”.
BIURO Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych ZIELONA GĘŚ 2015: MultiCentrum MBP we Wrocławiu

Koordynator Festiwalu: Katarzyna Kabat / 605 319 992


Inspiracje:

W 2016 roku we Wrocławiu- Europejskiej Stolicy Kultury-  XIV Wrocławski Festiwal Teatrów Szkolnych „ZIELONA GĘŚ… na Północy” zwraca się w kierunku Północy Europy i zamierza promować przede wszystkim kulturę Finlandii, ojczyzny poety Eino Leino, który napisał w 1920 r. wiersz „Suomi ja Puola”. W ramach towarzyszących Festiwalowi warsztatów literackich będzie możliwość zapoznania się z twórczością współczesnej poetki fińskiej Kirsi Kunnas. 

 
Początek strony