ARTYSTYCZNY WROCŁAW  (KLASY I – VI SP)

Zapraszamy na rozmowę artystyczną inspirowaną Zoovenirami wrocławskiej artystki Anny Gawlikowskiej. To nowatorskie i dowcipne spojrzenie na architekturę miasta pozwala dzieciom stworzyć wizerunki własnych budowli poprzez wykonanie prac plastycznych w programach graficznych. W ramach zajęć także konstruowanie „pamiątki z Wrocławia” z ażurowych klocków K'nex - budowanie z wyobraźni.

GDYBYM MIESZKAŁ W ZAMKU... – zajęcia konstruktorskie (KLASY I – III SP)

Podczas zajęć poznamy historię niektórych zamków Dolnego Śląska i poszukamy odpowiedzi na pytanie, kim była Księżniczka Daisy. W programie konstruowanie zamków i twierdz z klocków K'nex.

KOLOROWE KAMIENICZKI WROCŁAWIA (KLASY I – II SP)

Poznamy najciekawsze i najpiękniejsze wrocławskie kamienice i posłuchamy związanych z nimi legend  i anegdot.  Każdy uczestnik zajęć będzie miał możliwość wykonania swojej własnej, autorskiej kamieniczki.

MOSTEK CZAROWNIC (KLASY I – III SP)

„Mostek Pokutnic” w legendach wrocławskich i jako element działania plastycznego w programach graficznych, opowiadany za pomocą teatrzyku Kamishibai. Temat informuje o projekcie MOSTY realizowanym z okazji Europejskiej Stolicy Kultury WROCŁAW 2016. Dla najodważniejszych wirtualny spacerek po mostku łączącym dwie wieże katedry Marii Magdaleny. Budowanie płaskorzeźby w trójwymiarze.

MOSTY I KŁADKI WROCŁAWIA– zajęcia konstruktorskie (KLASY I – VI SP)

Który z wrocławskich mostów nosił nazwę Mostu Cesarskiego? Gdzie we Wrocławiu mieści się najwyżej położony most… Zdefiniujemy pojęcia: most i kładka. Zbudujemy z ażurowych klocków K'nex mostki i kładki nad różnymi przeszkodami. Inżynierski problem wytrzymałości konstrukcji dzięki zastosowaniu wsporników. Dla klas IV-VI wirtualne testowanie budowanego mostu.

MOSTY WROCŁAWIA NA STAREJ RYCINIE (KLASY IV-VI SP)

Kontynuacja tematu „Mosty i kładki Wrocławia”, w trakcie którego prezentowane są wizerunki najstarszych – nie istniejących już dzisiaj – mostów Wrocławia. Temat konstruktorski oparty na wiedzy historycznej miasta i materiałach źródłowych znajdujących się w zbiorach cyfrowych www.wrocław.fotopolska.eu

PANORAMA RACŁAWICKA (KLASY III – IV SP)

Jeśli dzieci i młodzież widziały Panoramę Racławicką we Wrocławiu, a chciałyby „przeżyć to jeszcze raz” ale w wirtualnej przestrzeni – to zapraszamy do naszego MultiCentrum. Zabawy konstrukcyjne z ażurowych klocków K`nex umożliwiają wykonanie obiektu przypominającego architekturę oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu. W czasie zajęć każdy będzie mógł namalować swoją panoramę w Corel Painter Classic. A na stronie www.kula.gov.pl – ułożyć największy obraz w Polsce z najmniejszych elektronicznych puzzli.

WROCŁAW - SKRZYŻOWANIE DRÓG WIELKICH KOMPOZYTORÓW (KLASY IV – VI SP, GIMNAZJUM)

Podążmy szlakiem kompozytorów związanych z Wrocławiem poruszając się wirtualnie w przestrzeni miasta oraz równocześnie - poprzez historyczne epoki, docierając aż do współczesności. W ramach działań warsztatowych – przetwarzanie dźwięków, live electronics, tworzenie własnych kompozycji z nagrań.

WROCŁAW W CHMURACH (KLASY I – VI SP)

Zajęcia poświęcone najwyższym budynkom Wrocławia. Zastanowimy się, jak to jest mieszkać w chmurach, mając u stóp panoramę miasta. Z klocków dzieci zbudują wieżowce na miarę Sky Tower, a w programie graficznym stworzą wizerunki własnych, najwyższych budowli.

WROCŁAWSKIE ZABYTKI TECHNIKI (KLASY III – VI SP)

W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć ciekawe obiekty z terenu całego Wrocławia, które są zabytkami, a których my tak nie postrzegamy. Pokażemy obiekty mające wkład w rozwój miasta i w jego stałe unowocześnianie. Po prezentacji uczniowie będą mogli zbudować modele z klocków wg własnych pomysłów.

 

Początek strony