Przygotowaliśmy dla Was ofertę wiosenną! Z pewnością znajdziecie zajęcia, które was zainteresują.

Wybór tematów wiosennych / kolejność alfabetyczna

GŁOS W PRĄDZIE WIOSNĄ / od 3. Klasy SP
Prezentacja technik przetwarzania głosu na żywo (live electronics) oraz wykorzystania tych technik w wybranych kompozycjach. Próba stworzenia własnej kompozycji na podstawie poezji o tematyce wiosennej.

GRA W ZIELONE/ od 2. Klasy SP
Inspiracją do realizacji proponowanych warsztatów graficznych jest pierwsza książka dla dzieci o polskiej sztuce współczesnej pt.: „Zachęta do sztuki” Zofii D.-Grynberg. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję zapoznać się z pracami polskiego malarza Ryszarda Winiarskiego, a następnie – w programie graficznym - przygotują planszę do gry losowej pt.: „Gra w zielone”. Zajęcia o charakterze twórczego działania w myśl hasła: „Wyłącz świadomość, twórz przypadkiem”. Warsztaty nawiązują do historii Wrocławia i odnoszą się do dzieł sztuki, które znajdują się w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

MÓJ PRZYJACIEL… / 1. Klasy SP
W teatrzyku Kamishibai opowiemy o przeobrażeniu barwnej gąsienicy w pięknego motyla na podstawie „Mój przyjaciel Kemushi” Nathalie Dargent i Mandona Sadat. Zapraszamy na zajęcia, w których nauka i sztuka przeplatają się wzajemnie. Zajęcia literacko-graficzne.

PTAKI MESSIAENA / od 3. Klasy SP
Przedstawienie "ptasich" kompozycji kompozytora Oliviera Messiaena oraz tworzenia własnych za pomocą programu Cubase. W ramach zajęć przewidziane jest również wykonanie modelu z klocków K'NEX dostępnych w MultiCentrum.

PTAKI W MIEŚCIE WROCŁAW / Klasy 2 – 4 SP
Zajęcia przygotowane na podstawie publikacji pod tym samym tytułem, opracowanej przez miasto Wrocław. Praca na stronach www.otop.junior.org.pl, www.ptaki.info oraz budowanie modeli z klocków K’nex.

PIÓRECZKO / od 1. Klasy SP
Poznanie piosenki dla dzieci Witolda Lutosławskiego pt.: "Pióreczko”. Praca w programie plastycznym oraz budowanie konstrukcji z klocków K’nex.
Temat wokół muzyki Witolda Lutosławskiego opracowany w ramach projektu Z szalikiem do filharmonii przy wsparciu Akademii Orange.

TANIEC PSZCZÓŁ / dla klas szkolnych, które już miały zajęcia z Ozobotami
Zajęcia przygotowane na podstawie słynnej już publikacji „Pszczoły” Piotra Sochy. To zaproszenie do magicznego świata pszczół i zwyczajów tych niezwykłych owadów. Z klocków K`nex uczestnicy zaprojektują ule, a z użyciem Ozobotów zaprogramują taniec pszczół. Temat dostępny w maju i czerwcu.

WIOSNA W MUZYCE / od 1. Klasy SP
Pory roku wielokrotnie inspirowały kompozytorów do tworzenia ich dźwiękowych opisów. Z pewnością najbardziej znanym przykładem są 4 pory roku Antonio Vivaldiego. Od twórczości tego włoskiego kompozytora zaczniemy, a następnie zapoznamy się z innymi muzycznymi cyklami pór roku, od baroku, poprzez romantyzm, XX wiek aż do współczesności.

WIOSNA Z OZOBOTAMI / Klasy 1 – 3 SP
czyli wiosenne zadania z wykorzystaniem edukacyjnych robotów Ozobotów oraz budowanie konstrukcji tematycznych z klocków K’nex.

Załączniki:
Pobierz plik (Wybór tematów wiosennych .doc)Wybór tematów wiosennych28 kB