Mobilny Mural to instalacja artystyczna zainspirowana bajkami Erny Rosenstein. W ramach warsztatów w MultiCentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu wybrane elementy pochodzące ze świata surrealistycznych bajek Erny Rosenstein zostały opracowane plastycznie i muzycznie. Elementy te, połączone w formę mobilnego muralu, będą prezentowane podczas festiwalu Musica Polonica Nova w foyer Narodowego Forum Muzyki. Wybrane grafiki przy dotknięciu będą wydawały dźwięki. Mural można potraktować jako wielki instrument!

Wszystkie elementy (formy plastyczne oraz dźwięki) zostały stworzone przez dzieci i młodzież podczas warsztatów w MultiCentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Wydarzenie na stronie Narodowego Forum Muzyki:

Opieka merytoryczna:

Małgorzata Karpicka – warsztaty plastyczne

Mateusz Ryczek – warsztaty sound designu, zaprogramowanie interakcji dźwiękowej

Marta Gieruń – scalenie i projekt formy plastycznej

Mobilny Mural nawiązuje do koncertu MiniOpera (w ramach festiwalu MPN), podczas którego zostaną zaprezentowane autorskie spojrzenia na surrealistyczne teksty Erny Rosenstien 4 kompozytorów: Joanny Woźny, Katarzyny Dziewiątkowskiej, Tomasza Skweresa oraz Mateusza Ryczka.

Realizacja projektu w partnerstwie Narodowego Forum Muzyki, Festiwalu Muzyki Współczesnej Musica Polonica Nova 2018 oraz MultiCentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Koordynator projektu: Mateusz Ryczek

Kontakt:

MultiCentrum, ul. Powstańców Śl. 210, 53-140 Wrocław

tel. 71 364 69 66

logo    narodowe forum muzyki wroclaw logo    logo multicentrum    Przejście Centrum Innowacji logo