Za nami uroczyste otwarcie Muralu inspirowanego bajkami Erny Rosenstein w ramach projektu EKRAN MYŚLI, realizowanego w partnerstwie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu / MultiCentrum / Filia nr 23,  Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta i Spółdzielni Mieszkaniowej PIAST. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty tworzenia kolaży do bajki „Babcia” z Katarzyną Georgiou, głośne czytanie bajek Erny Rosenstein przez aktora Teatru Capitol, Mikołaja Woubisheta, oraz warsztaty z LUPO ART GAMES – dzieci z rodzicami tworzyły grę na motywach bajek Erny Rosenstein.

Zapisy dla grup półkolonijnych będą przyjmowane od 21 czerwca (środa), od godziny 8.15. Zapraszamy!

Załączniki:
Pobierz plik (Wakacje 2017.doc)Wakacje w MultiCentrum261 kB

Z przyjemnością informujemy, że MultiCentrum przystąpiło do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mistrzowie Kodowania”. Program działa od 2013 roku, jest realizowany w szkołach, a jego celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Od niedawna programowanie odbywa się także w bibliotekach. W tegorocznej IV edycji MultiCentrum, należące do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, jest jedyną biblioteką w tym mieście, w której będziemy uczyć dzieci i młodzież programowania w intuicyjnym języku Scratch, od prostych animacji do tworzenia swoich gier i programów.

Wychodząc na przeciw potrzebom ze strony Nauczycieli, MultiCentrum przygotowało tematyczne zestawienia związane z edukacją czytelniczą (tematy inspirowane literaturą), edukacją regionalną (poświęcone przede wszystkim historii Wrocławia) oraz wybór tematów powiązanych z wybranymi świętami kalendarzowymi. Wszystkie zestawienia są dostępne w menu z prawej strony.

 

Początek strony