W dniach 23-24 maja 2017 r. (wtorek-środa) Multicentrum będzie nieczynne.

 

Zapraszamy w maju do udziału w zajęciach!

Z przyjemnością informujemy, że MultiCentrum przystąpiło do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mistrzowie Kodowania”. Program działa od 2013 roku, jest realizowany w szkołach, a jego celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Od niedawna programowanie odbywa się także w bibliotekach. W tegorocznej IV edycji MultiCentrum, należące do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, jest jedyną biblioteką w tym mieście, w której będziemy uczyć dzieci i młodzież programowania w intuicyjnym języku Scratch, od prostych animacji do tworzenia swoich gier i programów.

Wychodząc na przeciw potrzebom ze strony Nauczycieli, MultiCentrum przygotowało tematyczne zestawienia związane z edukacją czytelniczą (tematy inspirowane literaturą), edukacją regionalną (poświęcone przede wszystkim historii Wrocławia) oraz wybór tematów powiązanych z wybranymi świętami kalendarzowymi. Wszystkie zestawienia są dostępne w menu z prawej strony.

 

Zapisy telefoniczne dla grup szkolnych z Wrocławia w 2017 roku na miesiące: od marca do czerwca, rozpoczynamy w środę 1 lutego 2017 r. od godz. 8.30. Zapraszamy do udziału w naszych zajęciach edukacyjnych klasy szkolne szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i zgłoszenia telefoniczne: 71 364 69 66. Zapraszamy! Uprzejmie informujemy, że zapisujemy od klasy I szkoły podstawowej. Dzieci przedszkolne i z klas „0” zapraszamy z rodzicami do skorzystania z oferty rodzinnej – Rodzinnego Klubu Konstruktora i Dziecięcego Biura Podróży.

Szanowni Nauczyciele, Koordynatorzy Projektu SZKOŁA W MIEŚCIE!  Informujemy, że w roku szkolnym 2016/2017 – wzorem z ubiegłych lat - przygotowaliśmy pulę 20 zajęć w miesiącu. Liczba ta stanowi 1/4 wszystkich zajęć realizowanych w MultiCentrum, pozostałe terminy są do dyspozycji szkół i innych organizacji w ramach zajęć szkolnych i projektowych. Zapisy na zajęcia SZKOŁY W MIEŚCIE przyjmowane są na okres półrocza lub całego roku szkolnego, do wyczerpania miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmujemy od 16 sierpnia 2016 r. od godz. 8.30.

Początek strony