MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Na konkurs wpłynęło dużo ciekawych i różnorodnych prac. Oceniana była pomysłowość i inwencja twórcza uczestników konkursu, walory artystyczne pracy i oryginalność. Wybór nie był łatwy, ale ostatecznie udało się ogłosić zwycięzców. Wejściówki do Afrykarium otrzymują: Amelia Sarapuk, Milena Stasik, Karolina i Kamila Jagodzińskie, Hanna, Jerzy i Jacek Jurczyńscy, Pola i Antoni Pietrzyk. Wyróżnienia w postaci książek trafią do: Gabrieli Podgórskiej, Daniela, Mateusza i Marii Komzów, Gabrieli Szozdy, Mieszka i Kesji Tomalików, Wiktorii Fricz oraz Marcelego Morynia. Nagrodę specjalną (wejściówki do kina Nowe Horyzonty) przyznano pracy autorstwa Jakuba Kosarewicza i Piotra Bednarka. Gratulujemy nagrodzonym, a wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy.

24 marca (sobota) o godz. 11.00 Stowarzyszenie Klub Koloseum i Mediateka zapraszają małych i dużych miłośników gier planszowych na wspólne granie!  Przyprowadź rodzinę lub zaproś znajomych! Więcej informacji o projekcie na stronie oraz profilu FB. Wstęp wolny!

Równoleżnik Zero to nie tylko prezentacje i wydarzenia towarzyszące dla dorosłych. Jak co roku pamiętamy o najmłodszych. Także w programie VII edycji festiwalu znajdzie się wiele atrakcji dla dzieci i ich opiekunów. Dzień rodzinny (7 kwietnia 2018 r.), którym jak zwykle na festiwalu jest sobota, będzie wypełniony grami, warsztatami i zabawami familijnymi. Pod hasłem „kierunek Afryka” będzie można potropić afrykańskie zwierzęta z Ozobotem, zaprojektować afrykańską maskę, czy wziąć udział w dźwiękowym safari.

Od czwartku 5 kwietnia do soboty 7 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. W trakcie siódmych już spotkań z podróżnikami kontynentem przewodnim będzie Afryka. Wśród celów podróży znajdą się m. in. Maroko, Egipt, Rwanda, Uganda, Etiopia i Durban przemierzone pieszo, rowerem a nawet Polonezem... Gośćmi specjalnymi będą w tym roku podróżujący po Afryce swoją drogą Tomasz Michniewicz i Robert Gondek, który opowie o zdobywaniu najwyższych afrykańskich szczytów.

Nauka poprzez zabawę jest jedną z najefektywniejszych metod uczenia się języków. Zwłaszcza u najmłodszych sprawdza się lepiej niż metody tradycyjne. Z tego powodu serdecznie zapraszamy do Mediateki na bezpłatne zajęcia z języka angielskiego dla dzieci w wieku 7-8 lat. Proponujemy naukę języka na wesoło z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i różnorodnych technik: interaktywno-ruchowych, plastycznych, muzycznych. Terminy: dwa wtorki w miesiącu, godz. 16.45-17.30. Miejsce: Mediateka, poziom -1. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej na podstawie cyklu powieści Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu w partnerstwie z Wydawnictwem Znak i Miastem Wrocław. Aby zwiedzić Wrocław z detektywem Mockiem wystarczy zainstalować aplikację ActionTrack:

Google Play
https://play.google.com/store/apps/details?id=fi.taz.actiontrack.client&hl=pl

AppStore
https://itunes.apple.com/pl/app/actiontrack/id666273725?l=pl&mt=8

Kod QR rozpoczynający grę dostępny jest w bookletach znajdujących się w filiach MBP we Wrocławiu. Zobacz film o grze.

 

Newsletter MBP

captcha 
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English

Początek strony