MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa


Zapraszamy do Mediateki na wystawę prac malarskich Magdaleny Waszkiewicz. Obrazy będzie można oglądać w dniach 3–24 października 2018 r. na poziomie -1. Wstęp wolny.

Zapraszamy do Mediateki na spotkanie z podróżnikiem Piotrem Zielińskim, autorem książki „Mustangiem przez Afrykę”. Spotkanie odbędzie się w piątek 5 października o godz. 18:00 na poziomie –1. Wstęp wolny.

W czwartek 11 października o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Franaszkiem, autorem książek „Zbigniew Herbert. Biografia I – Niepokój”, „Zbigniew Herbert. Biografia II – Pan Cogito”. Spotkanie poprowadzi Tomasz Kosiorek. Odbędzie się ono w ramach cyklu „UzależNIEnie NIE jedno ma imię”. Wstęp wolny.

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Mediateka oraz Społeczny Instytut Wydawniczy Znak zapraszają na cykl spotkań autorskich pod hasłem „UzależNIEnie NIE jedno ma imię”. Spotkania będą sie odbywać raz w miesiącu w Mediatece na poziomie -1. Będzie można porozmawiać o książkach w kontekście uzależnień i kryzysów życiowych, ale co najważniejsze – możliwości radzenia sobie z nimi oraz szukania pomocy i wsparcia. W tym roku w ramach cyklu naszymi gośćmi będą: Andrzej Franaszek, Dobromir „Mak” Makowski oraz Kamil Janicki.

Zapraszamy do Mediateki na spotkanie z Grzegorzem Sojdą, wrocławianinem, autorem książki „God save the 303 Squadron! Historia Dywizjonu 303 z trochę innej perspektywy”, napisanej wspólnie z Grzegorzem Śliżewskim. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 15 października o godz. 18:00 na poziomie -1. Wstęp wolny.

W każda sobotę, począwszy od 8 września, o godzinie 11:00 w gościnnych murach Mediateki na pl. Teatralnym 5, odbywać się będą spotkania Grupy Wsparcia. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli podstawowy program terapii uzależnień i mają potrzebę kontaktów,  rozmowy z drugim człowiekiem o podobnych doświadczeniach. Wejscie do budynku od strony ul. Widok. Grupę prowadzi Małgorzata Krajewska – instruktor terapii uzależnień w procesie certyfikacji. Więcej informacji...

Zapraszamy na wystawę ilustracji książek z  26. Biennale Ilustracji Bratysława 2017 w ramach Międzynarodowego Przeglądu Autorskich Ilustracji Dla Dzieci I Młodzieży. Wystawę będzie można oglądać w Mediatece (na poziomie -1) do końca września. Organizatorami wystawy są: Instytut Słowacki w Warszawie, Konsulat Honorowy Republiki Słowackiej we Wrocławiu oraz Mediateka.

„Wrocław na językach świata”, czyli bezpłatna nauka języka polskiego dla cudzoziemców. Być na językach to nic innego, jak być tematem rozmów wielu ludzi. Ludzi, którzy spotykają się w parach lub w grupach i rozmawiają o codziennym życiu, o tym co ich różni, co łączy, o swoich poglądach i zainteresowaniach. Właśnie takie rozmowy są sercem kampanii „Wrocław na językach świata”. Obcokrajowców (którzy przyjechali do Wrocławia, by szukać tu szczęścia, pracy czy przyjaciół) oraz wolontariuszy (którzy chcą przybliżać innym kulturę polską) łączy Miasto – Wrocław. Integracja społeczna mieszkańców Wrocławia i cudzoziemców, zależy od tego, czy znają wspólny język. Poznaj wrocławski projekt bezpłatnej nauki języka polskiego dla cudzoziemców! https://www.wnjs.pl/en/  Zobacz jak zostać wolonatriuszem lub uczniem!

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English

Początek strony