MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa


W dniach 4–5 kwietnia 2019 r. podczas Festiwalu Równoleznik Zero Mediateka będzie czynna do godz. 17.30. Od 18.00 zapraszamy na spotkania z podróżnikami.

Znamy już szczegółowy program Festiwalu Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2019 r.  W ramach wydarzenia odbędą się liczne prelekcje, warsztaty i pokazy. Gośćmi specjalnymi będą Miłka Raulin, która jako najmłodsza Polka zdobyła Koronę Ziemi oraz Mateusz Waligóra, który ma za sobą niejedną wyczynową wyprawę w niemal nieosiągalne zakątki świata. Na wszystkie prelekcje wstęp wolny, na warsztaty obowiązują zapisy.

Zbliża się VIII edycja Festiwalu Równoleżnik Zero. Wiadomo już, że Gości specjalnych będzie dwoje. Miło nam poinformować, że będą nimi Miłka Raulin i Mateusz Waligóra. Zachęcamy do śledzenia zakładki prelegenci i wydarzenia specjalne na stronie rownoleznikzero.pl oraz na FB.

W ramach projektu społecznego „Mr. Kompost” 23 marca zapraszamy do Mediateki na warsztaty dotyczące kompostowania, poprawnego segregowania bioodpadów oraz walki z postępującym kryzysem ekologicznym. Tego dnia odbędą się u nas warsztaty dla dzieci oraz osób dorosłych: o godzinie 10:30 „Każdy domownik zna kompostownik” warsztaty dla dzieci wraz z opiekunami, o godzinie 12.00 „Domowe kompostowanie i segregowanie bioodpadów” warsztaty dla osób dorosłych. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zapisy poprzez wiadomość na Facebooku (imię, nazwisko, e-mail) lub maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W styczniu tego roku do zespołu Mediateki dołączyła Clémentine – wolontariuszka EVS z Francji. Pomaga nam w codziennych obowiązkach i prowadzi zajęcia językowe w Language Cafe. Jednocześnie jest autorką cyklu poświęconego polskiej kulturze. POLISH CULTURE FOR BEGINNERS to artykuły, których celem jest ułatwienie obcokrajowcom odkrywania polskiej kultury z wykorzystaniem zbiorów Mediateki. Wszystkie teksty można przeczytać w zakładce Wolontariat Europejski.

W dniach 04-06.04.2019 r. zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. Tym razem zapraszamy na wyprawę po Azji. Nasi prelegenci chcą pokazać, że Azja to nie tylko jazda skuterem, joga, jedzenie pałeczkami czy złe relacje z psem i kotem.

Więcej informacji na: rownoleznikzero.pl/ i www.facebook.com/RownoleznikZero/

 Zapraszamy grupy zorganizowane na zajęcia w ramach oferty edukacyjnej Mediateki. Obowiązują zapisy! Szczegóły oferty na stronie.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English

Początek strony