MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Jeżeli chcecie się dowiedzieć dlaczego jadąc przez pustynię Namibii docieramy do miast, których architektura przypomina miejscowości uzdrowiskowe Dolnego Śląska? Dlaczego włączając radio słyszymy audycje w języku niemieckim? Co sprawia, że miasta namibijskie są czyste, bez śladów graffiti? Dlaczego niemal każdy biały ma przy sobie broń? Dlaczego urzędowy język angielski jest mową ojczystą dla zaledwie 1% ludności - przyjdźcie w czwartek 29 czerwca o godz. 18.00 na spotkanie z Wojciechem Rogalą autorem książki „Witamy w białej Afryce”. Wstęp wolny!

Od 2 lipca zapraszamy na koleją edycję Miesiąca Spotkań Autorskich! W tym roku gościem honorowym będą pisarze z Gruzji. Pierwszymi goścmi będą: Wojciech Jagielski (PL) i Dato Turashvili (GEO). Zaczynamy o godzinie 19.00. Wstęp wolny! Cały program i więcej informacji na stronie MSA oraz na profilu FB.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią nowości. Swoje propozycje nowych zbiorów można przesyłać formularzem Rekomenduj zakup (na dole, po prawej stronie). Czekamy na ciekawe pomysły.

Ene due rike fake, torba borba ósme smake, 
deus meus kosmateus i morele bax.
Na wysokiej górze rosło drzewo duże.
A zwało się drzewo to: Aplipapliblikeblau.
A kto tego nie wypowie, ten nie będzie grał (a gier planszowych mamy całkiem sporo).

Aby umilić i ułatwić Czytelnikom takie przyjemne zajęcie, jakim jest wybór literatury w Mediatece, wraz z naszymi wolontariuszami, przygotowaliśmy specjalne Torby-borby. Jeśli wybieracie książki, filmy, grę planszową i ręce macie pełne - pomoże Wam mediateczna torba.  Instrukcja jest prosta: wchodząc do Mediateki bierzesz torbę ze sobą, buszujesz w regałach i wypełnioną  zanosisz do lady wypożyczeń. Następnie torba zostaje w Mediatece, a Ty zadowolony zabierasz swoje trofea do domu. Po ciężkiej pracy torby czekają na Twoją kolejną wizytę w bibliotece.  Dziękujemy Gosi Kulik, która zaprojektowała grafiki.  

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatnich wydarzeń mediatecznych.

W jubileuszowej Żywej Bibliotece (9 – 10 czerwca 2017 r.) wzięło udział 270 osób – czytających, jest to absolutny rekord. Odbyło się 300 rozmów z Żywymi Książkami a Bestsellerem okazał się Były Więzień. Poniżej prezentujemy wyniki ewaluacji. Ankietę wypełnili czytelnicy i czytelniczki po rozmowach z Żywymi Książkami. Aż 51% osób deklaruje, że po doświadczeniu Żywej Biblioteki zdecydowanie chętniej reagowałaby, widząc złe traktowanie osoby ze względu na jej "inność". Więcej informacji https://www.facebook.com/ZywaBiblioteka/.

Od 1 lipca do 31 sierpnia 2017 r. obowiązywać będą wakacyjne godziny otwarcia Mediateki. 

pon. 12.00-18.00
wt. 10.00-16.00
śr. 12.00-16.00
czw. 12.00-18.00
pt. 10.00-16.00
sob. nieczynne

Zwroty można oddawać do trezora (wrzutni całodobowej od strony ul. Widok).

About Mediateka in English

Początek strony