MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa


Do naszych zbiorów trafiły nowe filmy zarówno na DVD, jak i w formacie BluRay. Zapraszamy do zapoznania się z galerią nowości.

Często pytacie, co możemy Wam polecić. Chcielibyśmy zaproponować Wam to, co nas poruszyło, co nas zafascynowało i czym warto się podzielić. Spośród wszystkich naszych zbiorów ciężko wybrać jeden tytuł, więc po co się ograniczać? To właśnie z myślą o Was, drodzy czytelnicy, ekipa Mediateki przygotowała pakiety rekomendowanych przez siebie pozycji. W pudłach z imionami bibliotekarek i bibliotekarzy znajdziecie coś do obejrzenia, posłuchania, poczytania czy pogrania. Można wypożyczać pojedynczo lub całe komplety.

Zapraszamy na kolejną edycję Żywej Biblioteki we Wrocławiu. ŻB to projekt edukacyjny, którego celem jest promowanie praw człowieka i zapobieganie przejawom dyskryminacji wobec mniejszości. Jest to wyjątkowa okazja poznania osób, których się na co dzień nie spotyka. Rozmowa z książką trwa 30 minut i jest bezpłatna. Zapraszamy do Mediateki 7-8 czerwca 2019 r. w godz. 12.00-20.00.

23 kwietnia 2019 r. obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji do 22 maja w Mediatece będzie można oglądać wystawę zorganizowaną przez wolontariuszki EVS Clementine i Deniz. Na wystawę składają się plansze przedstawiające ośmioro zagranicznych wolontariuszy współpracujących z Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu i Ekocentrum.

W październiku tamtego roku wystartował projekt Wrocławski Wolontariusz IT. Akcja kierowana jest do każdego, kto potrzebuje pomocy w obsłudze komputera i internetu. W Mediatece dyżurować bedą:
Maksym – czwartki 16:00–18:00
Artur – czwartki 17:00–19:00
Maria – piątki 15:00–16:00

Przypominamy, że w Mediatece istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego dostępu do elektronicznej bazy książek. Serwis IBUK Libra umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Z oferty można korzystać zarówno w Mediatece, jak i z komputerów domowych po założeniu indywidualnego konta (zakładka myIBUK). Zapraszamy do Punktu Informacji w Mediatece po odbiór bezpłatnych kodów dostępu.

Zapraszamy do Mediateki po kody dostępu do platformy EBSCO. Ze zbiorów będzie mozna korzystać do 1 maja 2020 r.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English

Początek strony