Wszystkie strony książki - dofinansowanie MKiDN – program Partnerstwo dla książki 2018
Cykl warsztatów dla młodych czytelników, skupiony wokół kultury książki, komiksu oraz ilustracji. Poszczególne warsztaty, jak i cały cykl spotkań, otworzą przed odbiorcami świat książki, jakiego do tej pory nie mieli szansy poznać. Ważnym elementem projektu jest współpraca z lokalnymi twórcami i instytucjami (Gosia Kulik i Tomek Żarnecki, Robert Romanowicz, Drukarnia, Galeria „Tymczasem”, Księgarnia Hiszpańska, Tajne Komplety, a także Oficyna Peryferie z Warszawy) oraz zorganizowanie powarsztatowych wystaw otwartych dla publiczności. Urozmaicony charakter warsztatów, poparty doświadczeniem i kreatywnością prowadzących, jest gwarancją zdobycia przez młodzież kompetencji daleko wykraczających poza naukę szkolną. 
KOMPETENTNI - dofinansowanie MKiDN – program Partnerstwo dla książki 2018
Cykl szkoleń ”Kompetentni” adresowany jest do pracowników merytorycznych MBP. Celem szkoleń jest uzyskanie nowych umiejętności i kompetencji, które pozwolą bibliotekarzom na uatrakcyjnienie oferty i dostosowanie jej do aktualnych potrzeb czytelników.
GRY MIEJSKIE - Święto Wrocławia 2018- dofinasowanie Gmina Wrocław
W ramach Święta Wrocławia 2018 Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała mieszkańcom dwie literackie mobilne gry miejskie. Pierwsza pt. "Dziwloudy" oparta na motywach powieści Krzysztofa Piskorskiego „Poczet dziwów miejskich” - dla dorosłego odbiorcy, druga pt. "Zielony Kapturek"., skierowana do dzieci i ich rodziców, oparta została na fabule bajki „Czerwony Kapturek”
Początek strony