Ale lato! Mobilna biblioteka wakacyjna - dofinansowanie MKiDN – program Promocja czytelnictwa 2018

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu intensywnie pracuje także w wakacje i zaprasza wszystkie dzieciaki z miasta do wspólnego spędzania czasu w otoczeniu książek, inspirujących spotkań, ciekawych wyzwań oraz poznawania nowych koleżanek i kolegów. Słońce czy deszcz - u nas nie będziecie się nudzić! Mając na uwadze, iż wiele spośród 45 tysiąca wrocławskich dzieci w wieku 6-15 lat pozostaje w mieście podczas wakacji,zapraszamy do bibliotek na kampanię czytelniczą, czyli wielorakie działania i animacje, mające na celu włączenie tej grupy wiekowej w życie kulturalne miasta, wzmocnienie lub nabycie nowych kompetencji społecznych, kulturowych i kreatywnych oraz rozbudzenie pasji czytelniczych. A to wszystko podczas lata w mieście, bezpłatnie i wielowymiarowo mobilnie, czyli o szerokiej dostępności dla każdego uczestnika.

Zapraszamy do odwiedzenia podstrony projektu Ale lato!

Wszystkie strony książki – dofinansowanie MKiDN – program Partnerstwo dla książki 2018
Cykl warsztatów dla młodych czytelników, skupiony wokół kultury książki, komiksu oraz ilustracji. Poszczególne warsztaty, jak i cały cykl spotkań, otworzą przed odbiorcami świat książki, jakiego do tej pory nie mieli szansy poznać. Ważnym elementem projektu jest współpraca z lokalnymi twórcami i instytucjami (Gosia Kulik i Tomek Żarnecki, Robert Romanowicz, Drukarnia, Galeria „Tymczasem”, Księgarnia Hiszpańska, Tajne Komplety, a także Oficyna Peryferie z Warszawy) oraz zorganizowanie powarsztatowych wystaw otwartych dla publiczności. Urozmaicony charakter warsztatów, poparty doświadczeniem i kreatywnością prowadzących, jest gwarancją zdobycia przez młodzież kompetencji daleko wykraczających poza naukę szkolną.

KOMPETENTNI – dofinansowanie MKiDN – program Partnerstwo dla książki 2018
Cykl szkoleń „Kompetentni” adresowany jest do pracowników merytorycznych MBP. Celem szkoleń jest uzyskanie nowych umiejętności i kompetencji, które pozwolą bibliotekarzom na uatrakcyjnienie oferty i dostosowanie jej do aktualnych potrzeb czytelników.

GRY MIEJSKIE – Święto Wrocławia 2018 – dofinasowanie Gmina Wrocław
W ramach Święta Wrocławia 2018 Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała mieszkańcom dwie literackie mobilne gry miejskie. Pierwsza pt. „Dziwloudy”, oparta na motywach powieści Krzysztofa Piskorskiego „Poczet dziwów miejskich” – dla dorosłego odbiorcy, druga pt. „Zielony Kapturek”, oparta na fabule bajki „Czerwony Kapturek” – skierowana do dzieci i ich rodziców.