Wrocław zamieszkują Dziwoludy. Najczęściej, z małymi wyjątkami, są niegroźne. Coś się jednak stało. Zniknął ich przywódca, a same Dziwoludy wymykają się spod kontroli i zaczynają utrudniać życie mieszkańcom. Jan Miciński, który do tej pory pilnował ich, by się nie rozbrykały, jest zajęty sprawami osobistymi i na gwałt szuka pomocnika, który uspokoi Dziwoludy i odnajdzie ich Bossa.

Wszystkich miłośników urban fantasy zapraszamy do udziału w mobilnej grze miejskiej, opartej na powieści Krzysztofa Piskorskiego „Poczet dziwów miejskich”. Organizatorami gry są Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu we współpracy z miastem Wrocław. Premierowa rozgrywka odbyła się 17 czerwca 2018 roku, w ramach święta Wrocławia. Gra skierowana jest do osób dorosłych. Punkt startu: pod Mediateką (plac Teatralny 5). Zagrać można na smartfonie lub tablecie z systemem Android lub IOS, zainstalowaną aplikacją Action Track, włączoną lokalizacją i dostępem do Internetu.

Filmowa relacja z przebiegu gry

Galeria „Gry miejskie”