Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, we współpracy z Miastem Wrocław, zaprasza do udziału w nowej mobilnej grze miejskiej „Dziwoludy”. Fabuła gry jest luźno oparta na motywach książki wrocławskiego pisarza, Krzysztofa Piskorskiego, zatytułowanej „Poczet dziwów miejskich”. Jeśli lubisz dobrą zabawę i aktywne spędzanie wolnego czasu, to „Dziwoludy” będą idealną propozycją na niedzielne popołudnie. Gramy 17 czerwca. Po zakończeniu gry zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Piskorskim, które odbędzie się w Mediatece o godz. 17.30.

Wrocław zamieszkują Dziwoludy. Najczęściej, z małymi wyjątkami, są niegroźne. Coś się jednak stało. Zniknął ich przywódca, a same Dziwoludy wymykają się spod kontroli i zaczynają utrudniać życie mieszkańcom. Jan Miciński, który do tej pory pilnował ich, by się nie rozbrykały, jest zajęty sprawami osobistymi i na gwałt szuka pomocnika, który uspokoi Dziwoludy i odnajdzie ich Bossa. To właśnie będzie zadaniem gracza, który – wędrując ulicami miasta i spotykając kolejne Dziwoludy – pozna m.in. wrocławskie legendy.

Premiera gry: 17 czerwca 2018 r., godz. 15.00

Miejsce: przed wejściem do Mediateki (pl. Teatralny 5).

Dołącz do wydarzenia na FB!

Dla osób, które ukończą grę z największą liczbą punktów przewidziane są nagrody książkowe i bardzo atrakcyjne niespodzianki, m.in. od sponsorów, takich jak Wydawnictwo Literackie i księgarnia Virtualo.

Aby wziąć udział w grze, niezbędny jest telefon z system Android lub IOS i dostępem do internetu lub tablet z dostępem do internetu oraz bezpłatna aplikacja ActionTrack, do pobrania ze sklepu Google. Przejście trasy zajmuje ok. 2 godzin. Warto zadbać o wygodne buty, nakrycie głowy, wodę i powerbank. Udział w grze jest bezpłatny. Regulamin gry oraz formularz zgody rodzica znajdują się w załącznikach na dole strony.

Gra jest realizowana w ramach Święta Wrocławia.

Dziwoludy plakat

Filmowa relacja z przebiegu gry

Załączniki:
Pobierz plik (Zgoda rodzica na udział Dziwoludy.docx)Zgoda rodzica13 kB