Jak? Dlaczego? Kto? To trzy pytania, które stawia komisarz Hubert Meyer rozwiązując zagadki morderstw. Tym razem reguła Meyera może nie wystarczyć. We wrocławskim Parku Staromiejskim znalezione zostaje ciało dziennikarki. Śledztwo nie przynosi efektów, lecz każe profilerowi zanurzyć się w swojej przeszłości. Czy morderca prowadzi okrutną grę z Meyerem? Wciel się w rolę wrocławskiej profilerki i prześledź ostatni dzień z życia ofiary. Odkryj zabójcę, zanim będzie za późno.

BanerRegulaMeyeraMediateka

Kochasz przyrodę? Masz umysł detektywa? Pomóż zwierzętom znaleźć największego śmieciarza w lesie i zdobądź tytuł Strażnika Lasu! Zapraszamy do udziału w kolejnej rozgrywce mobilnej gry miejskiej – przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami. Tym razem gra „Zielony Kapturek” odbędzie się na terenie Filii nr 12 znajdującej się na Dworcu Głównym PKP. Gracz musi posiadać smartfon lub tablet z dostępem do internetu oraz zainstalowaną aplikację ActionTrack (do pobrania na systemy Android oraz IOS). Regulamin gry znajduje się w załączniku na dole strony.

Podejmij wyścig z czasem, zmierz się z zadaniami i wygraj zakład! Zapraszamy do udziału w grze mobilnej „W 240 minut dookoła Wrocławia” inspirowanej powieścią Juliusza Verne'a „W 80 dni dookoła świata”. Gra została zrealizowana we współpracy z Biurem Zarządzania Projektami Zespołem Smart City Wrocław oraz Biurem Zrównoważonej Mobilności w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Swoją premierę miała 22 września 2018 roku.

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza do udziału w grze miejskiej „Ksenobójcy”. Fabuła gry opiera się na motywach "Gry Endera" Orsona Scotta Carda. Zróżnicowane zadania, ścieżki i zakończenia zależne od działania graczy gwarantują dobrą zabawę nie tylko fanom fantastyki.
Jeśli chcesz uratować Ziemię przed Formidami i jednocześnie pospacerować po Wrocławiu, wypróbuj naszą grę. Wymagania: smartfon lub tablet z zainstalowaną bezpłatną aplikacją Action Track i dostępem do internetu.
Można grać w dowolnym momencie, bez wcześniejszego zgłoszenia. Wystarczy otworzyć grę „Ksenobójcy” w aplikacji Action Track. Miejsce startu to wejście do Parku Staromiejskiego obok Fontanny Krasnali.

20 czerwca Centrum Innowacji Przejście gościło w Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis" z grą mobilną „Podwodna przygoda w Hydropolis”. Gra przeprowadzona została jako integralna część wydarzenia „Smart&Young” organizowanego przez Urząd Miejski Wrocławia Biuro Zarządzania Projektami zespół Smart City. Wezięli w niej udział zgłoszeni do udziału w wydarzeniu „Smart&Young” uczniowie szkół ponadpodstawowych: liceów, techników i szkół zawodowych(publicznych i niepublicznych) a także uczniowie podstawówki.

Wrocław zamieszkują Dziwoludy. Najczęściej, z małymi wyjątkami, są niegroźne. Coś się jednak stało. Zniknął ich przywódca, a same Dziwoludy wymykają się spod kontroli i zaczynają utrudniać życie mieszkańcom. Jan Miciński, który do tej pory pilnował ich, by się nie rozbrykały, jest zajęty sprawami osobistymi i na gwałt szuka pomocnika, który uspokoi Dziwoludy i odnajdzie ich Bossa.

Wszystkich miłośników urban fantasy zapraszamy do udziału w mobilnej grze miejskiej, opartej na powieści Krzysztofa Piskorskiego „Poczet dziwów miejskich”. Organizatorami gry są Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu we współpracy z miastem Wrocław. Premierowa rozgrywka odbyła się 17 czerwca 2018 roku, w ramach święta Wrocławia. Gra skierowana jest do osób dorosłych. Punkt startu: pod Mediateką (plac Teatralny 5). Zagrać można na smartfonie lub tablecie z systemem Android lub IOS, zainstalowaną aplikacją Action Track, włączoną lokalizacją i dostępem do Internetu.

W Biurze Detektywistycznym Lassego i Mai jest coraz więcej spraw i zagadek do rozwiązania. Co by tu zrobić? Komisarz zleca Mai i Lassemu nowe zadanie, ale oni nie mogą się go podjąć, ponieważ jadą na wycieczkę. Pomóż detektywom rozwiązać zagadkę i odzyskaj zaginioną książkę. Zapraszamy młodych detektywów do udziału w grze mobilnej „Tajemnica biblioteki”, inspirowanej serią Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka i Heleny Willis. Organizatorem gry jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu we współpracy z Wydawnictwem Zakamarki Spółka z o.o.

Na jednym ze strychów wrocławskich domów odnaleziono list adresowany do Eberharda Mocka dotyczący zniknięcia Grety Langer, kuzynki Marietty von der Malten zamordowanej w 1933 roku. Wejdź w świat przedwojennego Wrocławia, odkryj tajemnice i nie daj się zwieść błędnym tropom… Zapraszamy miłośników kryminałów Marka Krajewskiego, osoby, które pasjami rozwiązują zagadki i tajemnice, oraz wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas, poznawać nowe miejsca i chcą dobrze się bawić, do udziału w mobilnej grze miejskiej „MOCK: przeszłość powraca”. Organizatorami gry są Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu i wydawnictwo ZNAK, we współpracy z miastem Wrocław.

A letter addressed to Eberhard Mock was found in the attic of a building in Wrocław. The letter referred to the missing woman Greta Langer, the cousin of Marietta von der Malten who was murdered in 1933. Step into the world of pre-war Wrocław and conduct your own investigation. We invite you to participate in the city game that’s based on Marek Krajewski’s series of novels about detective Eberhard Mock. The game is organized by the Wrocław Public Library in partnership with the ‘Znak’ publishing house and the city of Wrocław.

Galeria „Gry miejskie”