Na początku istniały tylko światło i bezkresne morze. Jednak świat się zmienia i nic nie jest już takie, jak kiedyś. Niewielu pamięta dziś o dawnych bogach, którzy stworzyli ten świat. Nieliczni pamiętają imiona pomniejszych bóstw, które opiekowały się lasami, rzekami i rozstajnymi drogami.
Prawie nikt nie pamięta przyjaznych duchów, które czuwały nad gospodarstwami ludzi dobrych i uczciwych. Wszyscy zapomnieli o złowrogich demonach głodnych świeżej krwi. Ale czy każda z tych istot zapomniała o Tobie?

ROK 2018
Tesa dostaje tajemniczą paczkę, w której znajdują się ametystowa czaszka oraz zagadkowa wiadomość. Odebranie paczki było największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Kobieta wraz z mężem odkrywa karty człowieka odpowiedzialnego za zaginięcia kilku osób. Porywacz projektuje nowy porządek świata. Swoją budowlę wznosi coraz wyżej i wyżej, a Tesa, śledząca jego poczynania, w końcu nadaje mu przydomek Architekta.

Zapraszamy do udziału w grze mobilnej „Kto czyta żyje podwójnie”, przygotowanej z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, która miała swoją premierę 27 kwietnia 2019 roku. W przestrzeni miejskiej poszukacie literackich odniesień i nawiązań, wiecznie żywych i powracających wątków, tematów oraz nieśmiertelnych, stale regenerujących się motywów. Przekonacie się, że takie odniesienia mogą być ciekawą formą komentarza rzeczywistości...

W 2019 roku Festiwal Podróżniczy Równoleżnik Zero kontynuował drugie okrążenie wokół Ziemi. Wieść o podróżniczej pasji uczestników festiwalu dotarła także na największy kontynent naszej planety. Z Azji – bohaterki tegorocznej edycji – przybyły Fantastyczne Bestie, które chcą poznać wrocławskich amatorów podróży… i sprawdzić, czy są godni swojej sławy! Twój głód wrażeń i wiedzy zwrócił uwagę sześciu azjatyckich bestii, które pojawiły się w stolicy Dolnego Śląska.
Baśniowe stwory chcą odwiedzić miejsca, w których odbywają się festiwalowe wydarzenia. Pragną też zamienić z Tobą kilka słów na temat Azji i podróży. Może zadadzą Ci zagadkę albo wyznaczą trudne zadanie? Miej się na baczności!

Kim jest skołowany miś z walizką, ubrany w wielki płaszcz i kapelusz? Pomóż tajemniczemu, futrzastemu podróżnemu odnaleźć się na dworcu i przypomnieć sobie cel podróży. Zapraszamy do udziału w rozgrywce mobilnej gry miejskiej – przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami.

[tekst w języku polskim poniżej] This guide was made by Erasmus students from all over the world. Young people who study at University of Wroclaw wanted to make something for other in same situation. That's why they started cooperation with The Municipal Public Library in Wrocław. On 25th January 2019 together we made an event „Internation Gathering at The Innovation Centre”. This guide was released on that day.

Jak? Dlaczego? Kto? To trzy pytania, które stawia komisarz Hubert Meyer rozwiązując zagadki morderstw. Tym razem reguła Meyera może nie wystarczyć. We wrocławskim Parku Staromiejskim znalezione zostaje ciało dziennikarki. Śledztwo nie przynosi efektów, lecz każe profilerowi zanurzyć się w swojej przeszłości. Czy morderca prowadzi okrutną grę z Meyerem? Wciel się w rolę wrocławskiej profilerki i prześledź ostatni dzień z życia ofiary. Odkryj zabójcę, zanim będzie za późno.

BanerRegulaMeyeraMediateka

Kochasz przyrodę? Masz umysł detektywa? Pomóż zwierzętom znaleźć największego śmieciarza w lesie i zdobądź tytuł Strażnika Lasu! Zapraszamy do udziału w kolejnej rozgrywce mobilnej gry miejskiej – przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami. Tym razem gra „Zielony Kapturek” odbędzie się na terenie Filii nr 12 znajdującej się na Dworcu Głównym PKP. Gracz musi posiadać smartfon lub tablet z dostępem do internetu oraz zainstalowaną aplikację ActionTrack (do pobrania na systemy Android oraz IOS). Regulamin gry znajduje się w załączniku na dole strony.

Podejmij wyścig z czasem, zmierz się z zadaniami i wygraj zakład! Zapraszamy do udziału w grze mobilnej „W 240 minut dookoła Wrocławia” inspirowanej powieścią Juliusza Verne'a „W 80 dni dookoła świata”. Gra została zrealizowana we współpracy z Biurem Zarządzania Projektami Zespołem Smart City Wrocław oraz Biurem Zrównoważonej Mobilności w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Swoją premierę miała 22 września 2018 roku.

Z okazji urodzin CI Przejście przygotowało literacką grę mobilną, która opiera się na kodach QR i jest przeznaczona dla dzieci w wieku 6-12 lat. Premiera gry już za nami, ale do końca roku ciągle można dołączyć do rozgrywki! Gra wymaga smartfona z zainstalowaną aplikacją ActionTrack. Można też skorzystać z tabletów dostępnych w CI Przejście – po okazaniu karty bibliotecznej.

Galeria „Gry miejskie”