Co roku, gdy pogoda na to pozwala, zapraszamy czytelników w plener, do Biblioteki Plenerowej. Zapewniamy dobre książki do poczytania, leżaki, inspirowane literaturą warsztaty dla dzieci i rodziców, sporo zabawy i odpoczynku
Byliśmy już w Parku Staromiejskim, Szczytnickim, Strachocimskim, na Wyspie Słodowej…  W 2016 roku także zapraszamy na plenerowe spotkania z książką. Opowiemy o „Wrocławiu nad Odrą”, przejdziemy szlakiem nieistniejących już mostów, przedstawimy fascynujący świat zwierząt żyjących w Odrze, poświęcimy uwagę fontannom w naszym mieście.

Program:
30 kwietnia 2016 r. g. 14.00- 18.00
- Baśnie świata -  Parki Pełne Kultury (ESK), ul. Włościańska (Park Strachociński)

21 maja /10.00-14.00/ Gimnazjum nr 2, ul. Gorlicka 25

Filia nr 62 MBP w ramach Festynu Kulturalne Psie Pole organizuje Osiedlową Bibliotekę Plenerową.

21 maja /14.00-18.00/ Gimnazjum nr 6, Al. Pracy 24

Filia nr 18 MBP w ramach Festynu Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek organizuje imprezę plenerową. Zapraszamy dzieci i młodzież m.in. na warsztaty plastyczne „Zwierzaki-cudaki”.

22 maja /14.00 – 18.00/ przy Stadionie Miejskim, ul. Drzymały

Filia nr 7 MBP organizuje Osiedlową Bibliotekę Plenerową na XIV Festynie Maślickim. Promocja Klubu Rodzica poprzez propozycje interesujących warsztatów.

24 maja /10.00-13.00/ Leśnica, Biblioteka-CK Zamek

Fila nr 2 MBP organizuje imprezę plenerową w formie gry miejskiej pt.: „Czas na książkę – Sienkiewicz” przy współpracy z Partnerstwem Lokalnym „Aktywna Leśnica”. Szczegóły i mapka na www.biblioteka.wroc.pl

28 maja /14.00-18.00/ Park Miejski Strachociński, ul. Włościańska

Filia nr 31 MBP w ramach imprezy Rady Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów organizuje imprezę plenerową Parki Pełne Kultury ESK 2016 pt.:  „Warsztaty czytelnicze BAŚNIE ŚWIATA”.

29 maja / 13.00 – 18.00 / Miesiąc Rodziny na Wyspie Słodowej

Z okazji Dnia Matki zapewniamy plenerowy rodzinny relaks wśród książek. Z okazji święta wykonamy słynną torebkę Mamusi Muminka oraz „patrzącą” laurkę dla swojej Mamy. Szczegółowy program w załączniku na dole strony.

4 czerwca /  14.00-18.00 / Park Miejski Strachociński, ul. Włościańska

Filia nr 31 MBP w ramach imprezy Rady Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów organizuje XXII Festyn Smoka Strachoty.  Warsztaty czytelnicze BAŚNIE ŚWIATA.

26 czerwca / 13.00 – 18.00 / Miesiąc Rodziny na Wyspie Słodowej

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Ojca. Słynna postać – Tatuś Muminka – to literacki pretekst do zabaw i warsztatów inspirowanych literaturą Tove Jansson. Wykonamy walizkę Tatusia Muminka i laurkę „w garniturze” dla „prawdziwego” Taty. Szczegółowy program w załączniku na dole strony.

10 lipca/ 14.00 – 19.00 / Wyspa Słodowa – Wyspa na weekend

Czas na Kluby Rodzica z filią nr 7 MBP: Wodny Wrocław. Budujemy pozytywne relacje poprzez wspólną zabawę. Zapraszamy na „wodne doświadczenia” i rodzinne eksperymenty. Szczegóły w załączniku na dole strony.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

24 lipca / 14.00 – 19.00 / Wyspa Słodowa – Wyspa na weekend

Spotkanie w Bibliotece Plenerowej z fascynującym światem zwierząt żyjących w Odrze. Szczegóły w załączniku na dole strony.

7 sierpnia / 14.00 – 19.00 / Wyspa Słodowa – Wyspa na weekend

Stare karty pocztowe z historią nieistniejących  już wrocławskich mostów – inspiracją do ciekawej lektury  i rodzinnych zabaw warsztatowych. Szczegóły w załączniku na dole strony.

21 sierpnia / 14 – 19.00 / Wyspa Słodowa – Wyspa na weekend

Czas na Kluby Rodzica z filią nr 23 MBP: nauka i sztuka zaklęta w formie fontanny.  „Wrocław nad Odrą” – to zbiór kreatywnych zabaw inspirowanych rzeką Odrą. Szczegóły w załączniku na dole strony.

18 września /14.00-18.00/
Park Miejski Strachociński, ul. Włościańska

Filia nr 31 MBP w ramach imprezy Rady Osiedla  Strachocin-Swojczyce-Wojnów organizuje imprezę plenerową Parki Pełne Kultury ESK 2016 pt.: „Warsztaty czytelnicze BAŚNIE ŚWIATA”.

Impreza nie odbyła się z powodu deszczowej pogody. Przepraszamy. O nowy terminie poinformujemy w najbliższym czasie.