Magia i czary

  1. Roald Dahl, Matylda
  2. Cornelia Funke, cykl Atramentowy Świat
  3. Clive Staples Lewis, Opowieści z Narni
  4. Brandon Mull cykl Baśniobór
  5. Michelle Paver, cykl Kroniki Pradawnego Mroku
  6. Pierdomeniko Baccalario, cykl Ulysses Moore
  7. Christopher Paolini cykl Dziedzictwo
  8. Joanne Kathleen Rowling, cykl Harry Potter
  9. Szczygielski Marcin, Czarny młyn
  10. Dorota Terakowska, Córka czarownic; Lustro pana Grymsa
  11. J.R.R. Tolkien, Hobbit

Przygody rówieśników

  1. Adam Bahdaj,  Podróż za jeden uśmiech
  2. Paweł Beręsewicz,  Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek
  3. Frances Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród
  4. Jacek Dubois, A wszystko przez faraona; Koty pustyni; Sfinks w (o)błędzie
  5. Cornelia Funke, Król złodziei
  6. Ewa Grętkiewicz, Szczekająca szczęka Saszy
  7. Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy
  8. Rafał Kosik, cykl: Feliks, Net i Nika
  9. Barbara Kosmowska, Buba;  Buba sezon ogórkowy
  10. Lindgren Astrid, Dzieci z Bullerbyn
  11. Makuszyński Kornel, Awantura o Basię; Szatan z siódmej klasy
  12. Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza
  13. Robert Muchamore cykl Cherub
  14. Małgorzata Musierowicz, Szósta klepka i inne tomy Jeżycjady
  15. Zbigniew Nienacki, Wyspa złoczyńców i inne tomy przygód Pana Samochodzika
  16. Edmund Niziurski, Księga urwisów; Sposób na Alcybiadesa; Niewiarygodne przygody Marka Piegusa; Pięć melonów na rękę
  17. Ewa Nowak, Lina Karo
  18. Varinia Obert, Lato z duchami
  19. Ostrowicka Beata, Niezwykłe wakacje, tajemnica szkatułki
  20. Ożogowska Hanna, Ucho od śledzia; Dziewczyna i chłopak, czyli Heca na czternaście fajerek
  21. Sempe, Gosciiny, cykl o Mikołajku
  22. Francesca Simon cykl o Koszmarnym Karolku
  23. Mark Twain Przygody Tomka Sawyera
  24. Jacqueline Wilson Dziecko ze śmietnika
  25. Baccalario Pierdomenico, Ulysses Moore

Z dreszczykiem

  1. Eoin Colfer Lotnik
  2. Jacek Dubois, A wszystko przez faraona, Koty pustyni, Sfinks w (o)błędzie?
  3. John Flanagan cykl Zwiadowcy
  4. Cornelia Funke, Król złodziei
  5. Robert Muchamore cykl Cherub (Seria CHERUB)
  6. Zbigniew Nienacki, Wyspa złoczyńców i inne tomy przygód Pana Samochodzika
  7. Varinia Obert, Lato z duchami
  8. Pałasz Marcin, Straszyć nie jest łatwo
  9. Marcin Szczygielski, Czarny młyn

Trudne tematy

  1. Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy
  2. Kotowska Katarzyna, Jeż
  3. Eric Emanuel Schmitt, Opowieść o niewidzialnym; Oskar i pani Róża
  4. Annika Thor, Prawda czy wyzwanie
  5. Jacqueline Wilson Dziecko ze śmietnika

Stare dobre tytuły

  1. Frances Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród
  2. Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy
  3. Eric Knight, Lassie, wróć!
  4. Clive Staples Lewis, Opowieści z Narni
  5. Lindgren Astrid, Dzieci z Bullerbyn; Mio, mój Mio; Karlsson z Dachu lata znów; Latający szpieg czy Karlsson z Dachu; Bracia Lwie serce; Rasmus włóczęga; Ronja, córka zbójnika
  6. Makuszyński Kornel, Awantura o Basię; Szatan z siódmej klasy
  7. Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza
  8. Ożogowska Hanna, Ucho od śledzia; Dziewczyna i chłopak, czyli Heca na czternaście fajerek
  9. Eleanor H. Porter, Polyanna; Polyanna dorasta
  10. Antoine de Saint-Exupery Mały książę
  11. Harriet Beecher Stowe, Chata wuja Toma
  12. J.R.R. Tolkien, Hobbit
  13. Mark Twain Przygody Tomka Sawyera
  14. Jean Webster, Tajemniczy opiekun
Początek strony