Zapraszamy także do bibliotek, w których od 60 lat znaleźć można książki z kultowymi ilustracjami Bohdana Butenki, autora plakatów, scenografii do Kabaretu Starszych Panów,  laureata wielu nagród,  a przede wszystkim znanego trzem  pokoleniom czytelników ilustratora niezliczonej ilości książek dla dzieci. - Bohdan Butenko skończył w tym roku 85 lat. Z okazji urodzin artysty od wtorku 31 maja 2016 oglądać można było przy ul. Oławskiej wystawę plenerową „Butenko PINXIT!”.

Chodzi mucha po globusie / Maria Terlikowska ; il. Bohdan Butenko. Warszawa : Muza, 2015.
Wszystkie egzemplarze

Przygody kropli wody / Maria Terlikowska ; il. Bohdan Butenko. Warszawa : Muza, 2015.
Wszystkie egzemplarze

Kapelusz Kapitana Drake’a / Andrzej Żak ; oprac. graf. Bohdan Butenko. Łódź : Akapit Press, 2015.
Wszystkie egzemplarze

Gapiszon i wędzone morze / Bohdan Butenko. Rzeszów : Dreams, 2014.
Wszystkie egzemplarze

Bobry mówią dzień bobry! / Wanda Chotomska ; il. Bohdan Butenko. Kraków : Znak, 2014.
Wszystkie egzemplarze

Tere-fere / Wanda Chotomska ; oprac. graf. Bohdan Butenko. Warszawa : Muza, 2014.
Wszystkie egzemplarze

Pan Motorek / Wanda Chotomska ; oprac. graf. Bohdan Butenko. Warszawa : Muza, 2014.
Wszystkie egzemplarze

Grzyby i król / Bohdan Butenko. Rzeszów : Dreams, 2013.
Wszystkie egzemplarze

Krasnoludek / [tekst i il.] Bohdan Butenko. Rzeszów : Dreams, 2013.
Wszystkie egzemplarze

Zdrów chłopczyna / Fryderyk Chopin ; oprac. graf. Bohdan Butenko. Warszawa : Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, 2013.
Wszystkie egzemplarze

Panna Kreseczka / Wanda Chotomska ; oprac. graf. Bohdan Butenko. Warszawa : Muza, 2013.
Wszystkie egzemplarze

Naszyjnik królowej / Dariusz Rekosz ; oprac. graf. Bohdan Butenko. Rzeszów : Dreams, 2013.
Wszystkie egzemplarze

Pan Maluśkiewicz i wieloryb / Julian Tuwim ; il. Bohdan Butenko. Warszawa : Dwie siostry, 2013.
Wszystkie egzemplarze

Abecadło / Julian Tuwim ; oprac. garf. Bohdan Butenko. Poznań : Zysk i S-ka, cop. 2013.
Wszystkie egzemplarze

Żółta walizka / Dariusz Rekosz ; oprac. graf. Bohdan Butenko. Rzeszów : Dreams, 2012.
Wszystkie egzemplarze

Tajemnicza szafa / Dariusz Rekosz ; oprac. graf. Bohdan Butenko. Rzeszów : Dreams, 2012.
Wszystkie egzemplarze

Gucio zaczarowany / Zofia Urbanowska ; oprac. graf. Bohdan Butenko. Łódź : Officyna, [2012].
Wszystkie egzemplarze

Gucio i Cezar / Krystyna Boglar ; il. Bohdan Butenko. Warszawa : Dwie Siostry, 2011.
Wszystkie egzemplarze

Baśń o latającym dywanie / Henryk Bardijewski ; oprac. graf. Bohdan Butenko. Warszawa : Ezop, 2006.
Wszystkie egzemplarze

Nocna wyprawa / Bohdan Butenko ; oprac. graf. Bohdan Butenko. Warszawa : Świat Książki - Bertelsmann Media, 2006.

Newsletter MBP

Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.