Od dwóch lat oprócz listy nominowanych jury literackie i graficzne nagrody Książka Roku tworzy drugą, tzw. listę bis. Trafiają na nią książki godne uwagi, po które – według jury – naprawdę warto sięgnąć.

Zachęcamy:

Zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalowym konkursie plastycznym „Sen o Afryce”. Jeśli lubicie rysować, malować, rzeźbić, wyklejać ten konkurs jest właśnie dla Was! Stwórzcie rodzinny tandem i do 20.03.2018 dostarczcie do Mediateki kartę zgłoszeniową i jedną pracę, wykonaną dowolną techniką, która będzie się łączyła z tematem „Sen o Afryce”. Prace mogą opowiadać o Afryce w różny sposób: ich bohaterami mogą być ludzie, miejsca, obyczaje, kultura, przyroda... Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody: 5 voucherów rodzinnych do Zoo Wrocław. Wybrane prace zaprezentujemy w Komnacie Kapitana Nemo we wrocławskim Afrykarium. Popuśćcie wodze fantazji i pokażcie na co Was stać! Zapraszamy do udziału w konkursie i czekamy na Wasze prace!

Równoleżnik Zero to nie tylko prezentacje i wydarzenia towarzyszące dla dorosłych. Jak co roku pamiętamy o najmłodszych. Także w programie VII edycji festiwalu znajdzie się wiele atrakcji dla dzieci i ich opiekunów. Dzień rodzinny, którym jak zwykle na festiwalu jest sobota, będzie wypełniony grami, warsztatami i zabawami familijnymi. Pod hasłem „kierunek Afryka” będzie można potropić afrykańskie zwierzęta z Ozobotem, zaprojektować afrykańską maskę, czy wziąć udział w dźwiękowym safari.

  • Oto laureaci konkursu "Książka Roku 2017". Zachęcamy do czytania i oglądania:

Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 6-8 lat na cykliczne zajęcia „Tongue Twister”, czyli wprowadzenie do języka angielskiego poprzez gry i zabawy językowe. Podczas zajęć będziemy się skupiać na wymowie, wykorzystując w tym celu m.in. tytułowe tongue twisters, czyli łamańce językowe. Zajęcia będą się odbywać w każdy piątek o godzinie 17.00 w Filii nr 1 przy ul. Sztabowej 98. Pierwsze zajęcia już 22 września! Obowiązują zapisy.

 

Książki z dzieciństwa mają moc przywoływania wspomnień i emocji. Aby przedłużyć ich życie i podzielić się nimi z najmłodszymi,  tworzymy kolekcję starych książek dla dzieci.
Zbieramy książki przedwojenne i z czasów PRL. Mamy już kolekcję liczącą ponad 300 tytułów. Książki znajdą swe miejsce  w bibliotece na Dworcu Głównym PKP w odrestaurowanym i pięknie urządzonym wnętrzu.

Zapraszamy do obejrzenia cieszących się coraz większym powodzeniem książek obrazkowych. Prezentujemy książki wydane w 2016 r.

Gorąco zapraszamy do udziału w imprezach organizowanych w najbliższych dniach w ramach Klubu Rodzica. Czeka na was moc atrakcji!

> Nadchodzące wydarzenia w Klubie Rodzica

 

Wydawnictwo Egmont po sukcesie serii "Czytam sobie"  promującej samodzielne czytanie, rozpoczęło wydawanie  nowej serii "Poczytaj ze mną", która  ma na celu zachęcić do wspólnego, rodzinnego czytania, a także przedstawić dzieciom różne gatunki literackie.

Podróżowanie to zapewne jedno z najprzyjemniejszych zajęć na świecie, by uatrakcyjnić i wzbogacić rodzinne wycieczki polecamy przewodniki dla dzieci:

Newsletter MBP

captcha 
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.
Początek strony