Warsztaty kierowane są głównie do ludzi dojrzałych. Celem warsztatów poza promocją literatury jest podkreślenie roli twórczego czytania, refleksji nad tekstem. Zajęcia w formie warsztatów aktywizują uczestników spotkań, pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Kształcą umiejętność wypowiadania się i komunikowania się z innymi.

1. „Dom”

Bibliografia:

1. Chatwin B.: Pieśń Stworzenia. Warszawa: Świat Książki- Bertelsmann Media, 2008.
  2. Dehnel J.: Rynek w Smyrnie. Warszawa: W.A.B., 2007.
  3. Kowalewska H.: Tego lata w Zawrociu. Warszawa: Zysk i S-ka,2006.
  4. Myśliwski W.: Widnokrąg. Kraków: Znak, 2008.
  5. Pilcher R.: Wrzesień. Katowice: Książnica, 2005.
  6. Tokarczuk O.: Dom dzienny, dom nocny. Kraków: Wydaw. Literackie,2008.

2. „Co za ludzie, co za kraj”

1. Cegielski M.: Pijani Bogiem. Warszawa: Wydaw.W.A.B.,2007.
  2. Jagielski W.: Wieże z kamienia. Warszawa: Wydaw. W.A.B.,2004.
  3. Jagielski, W.: Dobre miejsce do umierania. Warszawa: Wydaw. W.A.B.,   2008.
  4. Kozińska D.: Dobra pustynia. Warszawa: Wydaw. W.A.B.,2012.
  5. Kurczab- Redlich K.: Głową o mur Kremla. Warszawa: Wydaw. W.A.B., 2007.
  6. Morillot J., Malovic D.: Uchodźcy z Korei Północnej: relacje świadków. Warszawa: Wydaw. W.A.B.,2008.
  7. Seierstad A.:  Księgarz z Kabulu. Warszawa: Wydaw. W.A.B., 2009.
  8. Xinran, Xue:  Dobre kobiety z Chin : głosy z ukrycia. Warszawa: Wydaw. W.A.B., 2008.
  9. Ikeda A.: Życie jak w Madrycie Tochigi: na japońskiej prowincji. Warszawa: Wydaw. W.A.B.,2012.

Warsztaty mają zachęcać seniorów do czytania reportaży, które przekazują prawdę o innych kulturach, innych ludziach, ułatwiają zrozumienie drugiego człowieka, jego racje i motywy postępowania.

3. „Ona… krótkie historie w literaturze”

1. Mrożek S. : Opowiadania: 1953-1959.Warszawa: „Noir sur Blanc”, 1998.
  2. Munro H.: Przyjaciółka z młodości. Kraków: Wydaw. Literackie, 2013.
  3. Murakami H. : Tańcz, tańcz, tańcz. Warszawa: Warszawskie Wydaw. Literackie Muza, 2010.
  4. Samson H. : 7 opowiadań o miłości i jedno inne. Warszawa: Jacek Santorski & CO, 2001.
  5. Schmidt E.E.: Trucicielka i inne opowiadania. Kraków: Znak, 2011.
  6. Stasiuk A.: Grochów. Wołowiec: Czarne, 2012.
  7. Tokarczuk O.: Gra na wielu bębenkach. Wałbrzych: „Ruta”, 2001.

Celem spotkań jest zachęcenie dorosłych do czytania napisanych przez współczesnych pisarzy opowiadań, które przekazują portret kobiety w różnych ujęciach, ułatwiają jej zrozumienie, jej racje i motywy postępowania

Istotą wszystkich spotkań jest pokazanie, że biblioteka może być miejscem miłego i pożytecznego spędzenia czasu wolnego.

Oprac. Mirosława Gorczyńska

Tłumacz zawartość witryny

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

Katalog komputerowy

Katalog komputerowy (Aleph) MBP jest dostępny codziennie od godziny 4.00 do 24.00. W godzinach 0.00-4.00 katalog jest nieczynny z powodu archiwizacji.