W sierpniu polscy bibliotekarze mają wyjątkową okazję uczestniczenia we Wrocławiu w Światowym Kongresie Bibliotek i Informacji Międzynarodowej Federacji Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji IFLA - International Federation of Library Associations and Institutions. IFLA zrzesza ponad 14000 stowarzyszeń, bibliotek i innych instytucji działających na rzecz bibliotek z ponad 150 krajów świata. W dorocznych Kongresach IFLA bierze udział przeciętnie 3000 osób z około 130 krajów, reprezentujących wszystkie kontynenty. Kongresy IFLA to Global Libraries Voice – przegląd najważniejszych wydarzeń dotyczących bibliotekarstwa, informacji naukowej, zarządzania wiedzą, prezentacja innowacyjnych projektów wytyczających przyszłość bibliotek, wymiana doświadczeń i opinii najwybitniejszych przedstawicieli światowego bibliotekarstwa.

Od chwili powstania tej organizacji – tj. od 1927 roku, Polska gościła kongresy IFLA dwukrotnie: w roku 1936 oraz  w 1959. Trzecie spotkanie ze światowym bibliotekarstwem – Światowy Kongres IFLA 2017 oraz towarzyszące mu 83. Generalne Zgromadzenie członków IFLA,  które odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 19-25 sierpnia 2017 r. pod hasłem Biblioteki. Solidarność. Społeczeństwo jest okazją do pokazania dorobku polskiego bibliotekarstwa.

Główne informacje o Kongresie znajdują się na stronie IFLA: 2017.ifla.org.

[Źródło informacji: http://www.sbp.pl/ifla2017]

Spot promocyjny MBP we Wrocławiu – karta biblioteczna przyszłości